Menü Kapat

İkinci El Kitap Alanlar

İkinci El Kitap Alanlar

Başlamak için en iyi yol, artık istemediğiniz veya ihtiyaç duymadığınız birkaç kitabınızın reklamını yapmaktır. Bu size kar elde edip edemeyeceğinizi görme şansı verir. Eforun değmeyeceğini bulursanız, masrafınız yok demektir ve hiçbir şey kaybetmezsiniz.Ancak, kitap satmanın keyfini çıkarırsanız ve kar edinebiliyorsanız, daha fazla stok bulmanız gerekir. Tecrübe ve araştırmanın başarılı olmana yardım edeceği yer burasıdır.Kitap alanlar Sadece bir kitap eski olduğu için, değerli olduğu anlamına gelmez.

Ve bunun tersi de tersi de olabilir; bazı yeni kitaplar aranıyor çünkü yayıncılar popülerliklerini yanlış hesapladılar ve bu nedenle küçük baskılar talepsiz kalıyor.İkinci el mağazaları ve yardım kuruluşları iyi bir ucuz ikinci el kitap kaynağı olabilir. Ancak internet ulaşılabilir fiyatları herkese görünür kılıyor ve bu nedenle bu mağazalarda gizli mücevher bulmak gittikçe zorlaşıyor. Bununla birlikte, belirli bir konuda uzmanlaşırsanız, zaman zaman tasarruflu bir mağazada değerli bir kitap bulmak da mümkündür. Kalıcılık ve bilgi, bu işte başarının anahtarıdır, ancak şans da rol oynar.açık artırma siteleri ve açık artırma evler çevrimdışı da ikinci el kitap için göz atmaya değer.

Evdeki boşluklar kitap koleksiyonunun iyi bir kaynağı olabilir. Genellikle vefat edenlerin akrabaları, evi olabildiğince az güçlükle temizlemek istemektedir. Taşımacılığınız varsa, çöpçülerden yüzlerce 2.el kitabı alıp, cüruftan bir kaç tane taş almak için sizlere ödeme yapılabilir.Aşağıdaki video, ikinci el kitap satışının niş alanlarından bazılarını en iyi karı sağlayabilecek ayrıntılarıyla açıklamaktadır.

Satış Yapacak Kitaplar Nerede ikinci el Basılı Kitaplar Hala Talep Ediyor Basılı kitapların e-kitap satışları arttıkça mahkum olduğu söylenirdi. Bununla birlikte, basılı kitaplar kendilerine aittir ve yeni kitapların% 80’i (2014) geleneksel basılı kitaplar olarak satılmaktadır.Pek çok kitap bir kez okunur (veya hiç okunmaz) ve daha sonra bir tasarruf dükkanına verilir, açık artırmada satılır veya toplu taşıma araçlarına bırakılarak atılır. Hazır kitapların piyasaya sunulmasının birçok nedeni var. Bazen asıl kitap sahibi evlerinde yer açmak ister ya da aynı kitabın güncellenmiş bir sürümünü satın almak isteyebilir. Belki biraz para toplamak istiyorlar. Sebepleri ne olursa olsun, bir pazarlığı alıp karla satabilirsiniz.Ev tabanlı bir işletme olarak kitap satmak rekabetçi bir iştir. Başarılı olmak istiyorsanız, siparişlerinizi yerine getirme konusunda profesyonel olmanız gerekir.

İkinci El Kitap Satışına Nasıl Başlanır?

Reklamlarınızdaki malları doğru şekilde tanımlayın.Kitapları rekabetçi bir şekilde fiyatlandırın.Kitaplarınızın olabilecek en iyi durumda olduğundan emin olun.Satıldıktan hemen sonra postayla gönderin.İkinci El veya Nadir ve Koleksiyon İkinci el kitapların iki ana kategorisi vardır. Bunlardan ilki ve en yaygın olanı bir başkasına (kendin ya da başka bir kişinin) sahip olduğu ve şimdi orijinal kapak fiyatının bir yüzdesinde yeniden satılmakta olan bir kitaptır. Bu kategori, öğrenciler için ders kitapları, popüler kurgular veya orijinal sahiplerinin ölümünden sonra satılmakta olan sıradan kitaplar olabilir.İkinci ve daha küçük kategori, nadir bulunan ve tahsil edilebilir kitaplardır.

Bu, kitabın değerinin sadece durumu ve nadirliği ile değil aynı zamanda yatırım potansiyeli ile belirlendiği uzman bir pazardır. İkinci el kitap piyasasının bu sektöründeki değerler oldukça değişken olabilir.Kitaplarınızı olarak tanımlama şekliniz, başarılı bir satış için çok önemlidir. Fotoğrafların yanı sıra kelimeler de potansiyel bir alıcının ne sattığınızı tam olarak anlamasına yardımcı olabilir. Sadece kitabın yayınlanma başlığını ve tarihini değil aynı zamanda durumunun ayrıntılı bir tanımını da bilmeleri gerekir. Bu, özellikle daha değerli ürünler için önemlidir.”John Gilpin’in Saptırma Tarihi” Kitap gösterimi Randolph Caldecott 1887 tarafından yapılmıştır. Kitap resimleri ayrıntılı gravürler veya renkli baskılarsa değer katabilir. |

Kitap Alanlar

Kaynak Kitaplarınızı Açıkça Tanımlayın Kitaplarınızın fotoğrafları ve açıklamaları pazarlamanızın kilit bir parçası. Mümkün olduğunca ayrıntılı ve doğru olun. Bir web sitesi bunu yapmanıza izin veriyorsa, çok fazla fotoğraf gönderin. Bunlar kitabın önünü ve sırtını ve çizimleri göstermelidir. Herhangi bir hasar varsa, bunun da bir fotoğrafını dahil etmek en iyisidir.Kitabınızın açıklaması yayın tarihini, unvanı ve yazarı ve ayrıca illüstratörü (eğer uygunsa) içermelidir. Eğer bu modern bir kitapsa, yayın formatı ve yayınlanma tarihi ile ilgili benzersiz bir tanımlayıcı olan bir ISBN numarasına da sahip olacaktır.

Kitapla ilgili benzersiz bir şey varsa, örneğin yazar tarafından imzalanmışsa, bu açıklamada da yer almalıdır.Kitap mümkün olduğu kadar temiz bir durumda sunulmalıdır. Herhangi bir işaret varsa bunlar açıklamada belirtilmelidir. Bunları kağıda veya cilde zarar verebileceğinden modern kimyasallarla denemek ve çıkarmak iyi bir fikir değildir. Restorasyonun kolay olduğunu düşünerek değerli bir kitabı hurda kağıda çabucak azaltabilirsiniz!

Posted in Antika Yazılarımız, Antika Yazılarımız-1

Related Posts

Call Now Button
WhatsApp Destek