Menü Kapat

İtalyan Muranolar

İtalya Murano’nun yetenekli cam ustaları, yüzyıllardır cam yapımında ön saflarda yer almaktadır. Murano camının zengin ve hikayeli tarihi, yerel cam üreticilerinin Venedik’in ahşap binalarına ateş açması ihtimalinden korkan Venedik Cumhuriyeti’nin Venedik kıyılarının hemen dışındaki Murano adasına taşınması zorunluluğundan korkan 1291 yılına kadar uzanıyor. Yetenekleri kısa sürede büyük beğeni topladı ve 14. yüzyılda telif hakkı gibi muamele gördü. Murano camcılığına kılıç taşımak için nadir bir imtiyaz verildi ve ayrıca kovuşturma nedeniyle dokunulmazlık verildi.
Bu zamandan beri Murano cam üreticilerinin neslleri, en yüksek kalibreli sanat camını üretmek için bir dizi ileri teknik kullanmaya devam etti. Murano cam sanat eserleri, çarpıcı güzellikleri ile ünlüdür ve tüm dünyadaki koleksiyoncular tarafından çok beğenilmektedir.
Murano camı, yıllar boyunca çeşitli güzel formlarda üretildi. Bazı klasik örnekler parfüm şişeleri, vazolar, lambalar ve millefiori kağıt ağırlıklarını içerir. Bazı daha modern ürünler Murano cam takılar ve cam boncuklardır. B

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
WhatsApp Destek