Menü Kapat

Kağıthane Antika Alanlar

Kağıthane Antika Alanlar

Hayatınızdaki özel kişilere özel bir hediye vermeyi istediğiniz zaman antika eşyaları da düşünebilir ve Kağıthane antika alanlar konusunu inceleyebilirsiniz. Özellikle el işçiliği ile yapılmış ahşap antika eşyalar bugün piyasada çok tutulmakta ve antika alanlar Kağıthane koleksiyonları içinde değerlendirilmektedir.

Antika Alanlar

Sadece ahşap eşyayı değil antika koleksiyonları pek çok farklı grupta eşyayı da kapsayabilir. Dededen kalma saatler, bakır tombaklar, gümüş takımlar, anneannelerin annesinden kalan ve el tezgahlarında dokunan işlemeli örtüler, Osmanlı eşyaları denen ve askeri çağrışımlı nişan, rozet, kılıç, kama gibi eşyalar bütün antikacıların ve tabii Kağıthane antika alanlar ve satanların ilgisini çeker. Eski fotoğraf makinelerinin, taş plakların, oyuncakların ve Osmanlı katiplerinin kullandığı eski dolma kalemlerinin bile meraklısı var bugün.

Hediyelik Antika Eşyalar

Ama günün birinde Kağıthane antika alan yerler içinde bir Ayvazovski tablosu bulursanız sakın kaçırmayın, olabilecek en nadide hediyelerden biridir. Denizlerin, dalgaların, fırtınalı havaların ve fırtınalı havadaki gemilerin ressamı olarak bilinen İvan Ayvazovski 1817 ve 1900 yılları arasında yaşayan ünlü Rus ressamıdır. Çok sayıda deniz tablosu yapan bu ressamın hayat boyunca beş binin üzerinde tablo yaptığı bilinmektedir. Orijinal bir Ayvazovski tablosuna sahip olmak bugün için bütün antika meraklıların düşüdür. Ressamın otuz kadar tablosu Türkiye’deki müzelerde ve resmi kurumlardadır ama belki ailenizin geçmiş hayatında da böyle bir eser yer almıştır.

Posted in Kağıthane Antika Alanlar

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
WhatsApp Destek