0531 981 01 90 Antika Eşyalarınız Plaklarınız Kitaplarınız Osmanlı Objeleriniz Adresinizden Alınır.

Kadıköy eski kitapların satışını profesyonel gibi online, o zaman hareket gibi ses öğrenmek gerekir. Eski kitaplara daha çok antika kitaplar ya da antika kitaplar denir ve genellikle baskısı kalmaz ve bulması çok zordur. Fakat sadece bir kitabın baskısı tükenmiş olması onu değerli kılmaz.Ben antika bir kitap değerlendiricisiyim, bu yüzden haftada sekiz veya on kez bu cümleyi çok duyuyorum. Ancak, genellikle harika bir antika kitap avının başlangıcında hissettiğim heyecan ya da beklentiye her zaman ilham vermez . Eski kitaplar mutlaka nadir bulunan kitaplar değildir .

Antik Kitap Satışı, I. Bölüm: Eski Bir Kitaptan Nadir Bir Kitap Nasıl Anlaşılır?

“Yardım et! Bir sürü eski kitabım var! ”

Ben antika kitap uzmanıyım, bu yüzden bu cümleyi çok duyuyorum, haftada sekiz ya da on kez. Ancak, genellikle harika bir antika kitap avının başlangıcında hissettiğim heyecan ya da beklentiye her zaman ilham vermez.

Kabul edelim ki, atalarımız bizden çok daha fazla kitap okuyorlar. Belki de bunun nedeni, artık 500 kanallı kablolu televizyon izlemek, internette gezinmek, açık havada harika yerleri keşfetmek veya dikkatimizi çeken herhangi bir diğer sapmaya katılmak gibi. Şu anki sosyal eğilimler hakkında bir şeyler söylemek istemiyorum, ama asıl nokta bugünlerde daha az kitap okuduğumuz ve birçok insanın ebeveynlerinin veya büyük ebeveynlerinin değerli kitaplıklarını içeren raflardan ve kutulardan ne yapacağını merak ediyor.

“Eski kitapların” çığlarıyla karşı karşıya kaldığınızda, “nadir buğdayı ahmaktan”, nadiren ortaya çıkarmak için sıralamaya başlıyorsunuz? İşte bir 2.el kitapcı veya nadir kitap müzayede evine başvurmadan önce yanıtlamanız gereken üç soru .

1. Bu kütüphane kitap koleksiyonerlerini veya kitap okuyucularını biriktiren ebeveynleriniz veya büyükanne ve büyükbabalarınız mı?

Ebeveynleriniz veya büyükanne ve büyükbabanız bilinen koleksiyonculardı ve kütüphanelerinin bir listesine sahipse, hangi bilgilerin belgelenmesi için önemli olduğunu bilmeleri ihtimali çok iyi. Bu bilginin elinde mevcut piyasa değerini belirlemek için mükemmel bir temeli olacaktır. Bu bilgi, koleksiyonun genel potansiyelini anlama yönünde uzun bir yol kat edecektir. Koleksiyoner olmasalardı, ama hevesli bir kitap okuyucusu der, okumaya devam edin…

İkinci El Kitap Alanlar Kitap Satmak

2. Kitaplarınızın ciltleri var mı?

Endüstri Devrimi sonrası dönemde (1840’dan sonra) toplanan tipik bir kitap duvarını ele alalım. Kitaplarına bak. Kapakların etrafında toz ceketi olduğunu görüyor musunuz? Bunlar, I. Dünya Savaşı sonrası dönemde evrensel olarak kaplama kitaplarında bulunan, tek kullanımlık kağıt ambalajlarıdır. Bu, 20. yüzyıldan kalma bir kitabın sahip olabileceği değerin en kritik olanıdır (bazıları SADECE yönünü söyler).

Kağıt tozu ceketlerinin kırılgan doğasını düşündüğünüzde, bir yüzyıl boyunca ne kadar çabuk kaybedileceklerini veya hasar görebileceklerini görmek zor değildir. Bu kâğıt sargının varlığı, bir 20. yüzyıl başlığının değerinin% 95’ini temsil edebilir. Koleksiyonerler ayrıca bu ceketlerin durumunun da farkındadır. Kenar talaşlarının ve küçük gözyaşlarının daha kötüye gitmekten korunmaları gerekir. Dolayısıyla, ilerleyen nadir bir kitabın durumunu korumak için ikincil bir plastik kılıf gerekebilir.

3. Başlıkları ve yazarları tanıyor musunuz?

Sonra, başlıklara bakın. Bu kitaplar duydun mu? Çavdarın Avcısı mı? Çan Tolls için kimler ? Cannery Row ? Bir alaycı kuş öldürmek için? 1800’lerin sonlarında ve 1900’lerin başlarında kitap yayınlamadaki nispeten kolay olduğu göz önüne alındığında, bugün alakasız olan bir kitap dolusu basılmıştır. Kitabın ilk baskısı ya da “Teyze Minnie’nin Alaska Gezisi” nin (buradaki hayali başlık) sınırlı bir baskısı olması farketmez, eğer başlık zamanın sınavını geçmemiş ve modern bir klasik olarak kabul edilemezse, muhtemelen bir koleksiyoncu ürünü değildir. Tanıdığınız veya tanıdık olduğunuz yazarlar tarafından tanıdığınız başlıkları sıralayın. “Bilinen” yığının bilinmeyen yığından çok daha küçük olacağını göreceksiniz ve bu sorun değil. Harika bir kitap sıralamada kritik bir ilk adımı tamamladınız.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button