Menü Kapat

Antika Nasıl Satılır

Antika Nasıl Satılır

Yerel antika dükkanlarında fiyatları arayın. Ne kadar antika satıldığını görmek için profesyonellere danışın. Yerel antikacılar için çevrimiçi arama yapın ve çeşitli ürünlerin fiyatlarının nasıl olduğunu görmek için onları ziyaret edin. Antika dükkanlarının çoğu zaman ürünler için daha fazla ücret alabileceğini unutmayın; çünkü güvenilirlik duygusu vardır, bu nedenle ürünleriniz en az yüzde 20 daha düşük fiyatlı olmalıdır. [1]

 • Pullar ve vintage kartlar gibi bazı antikalar için genel antika satıcıları yerine özel mağazaları ziyaret edin
 • Açık artırma web sitelerinde satılan listeleri arayın. Bir antika satmadan önce, eBay gibi sitelerde ne kadar benzer öğelerin gittiğini kontrol edin. Maddeyi tamamlanan listelerde arayın veya mümkünse, ne kadar kişi için listelediğini değil, ne kadar kişi için para ödediğini görmek için satılanlar listesine bakın. Bu özellikle standardize edilmiş antikalar için iyidir, vinil kayıtları ve film hatıralarını sever
 • Son değer tahminleri için özel bir fiyat rehberine danışın. Bazı antika türleri için, mevcut piyasa değerini bulmanın kolay bir yolu basılı veya çevrimiçi bir fiyat kılavuzudur. Tamamen doğru olmasa da, eşyaları türüne, nadirliğine ve kalitesine göre parçalayarak, antikalarınızın değerinin ne kadar olduğunu tahmin etmek için iyi bir oyun alanı tahmini sunar. Size daha ayrıntılı ve güncel bilgiler verecekleri gibi, belirli bir türde uzmanlaşan kılavuzları arayın. [3]
  • Madeni para, pul, ticaret kartı, oyuncak ve video oyunları gibi tahsil edilebilir ürünler için fiyat kılavuzları kullanmayı deneyin.
  • Fiyat rehberlerinin genellikle ürünleri ne kadar sattıklarını değil, değere göre sıraladığını unutmayın.
  • Potansiyel olarak değerli eşyaları profesyonel bir değerlendiriciye götürün. İnanılmaz derecede değerli olabilecek bir antikaya sahipseniz ancak doğru bir şekilde değerlendirmek zorsa, profesyonel bir değerlendiricinin ona bakması için ödeme yapın. Antika türünüzde uzmanlaşmış ve Amerikan Değerleme Derneği gibi saygın bir kuruluş tarafından onaylanmış olan değerlendiricileri arayın. Profesyoneller genellikle saatte 200 ile 400 dolar arasında ücret alırlar, ancak bu binlerce dolara satılan eşyalara harcanan az miktardadır.
  • Antika Nasıl Satılır

   Antikalar ve koleksiyonlar satan hızlı bir rehber. Pek çok insan eBay’i antika satmak için bir yer olarak görüyor, fakat daha çok seçenek var. Bu sayfada antikaların 7 farklı şekilde nasıl satılacağı açıklanmaktadır.

   Antika Nasıl Satılır

   Antika Alan Yerler

   Aşağıdaki liste antikalarınız için alacağınız değerin bir kısmına göre sıralanmıştır. Örneğin, bir koleksiyoncuya satış yaparken bir satıcıya kıyasla neredeyse her zaman daha fazlasını alırsınız. Neredeyse her zaman derim çünkü bazen insanlar heyecanlanır ya da hata yapar. Antika müzayedelerin yerel müzayede evlerinde değerli olduklarından daha fazlasını sattığını gördüm.

   Eski Antika Satılır

   Alanlar alanlar olarak sizlere porselen üretimi kullanımı ve yeniden değerlendirilmesi konusunda bilgi vermek istiyoruz. porselen üretimi ilk defa M.Ö. 1600’lü yıllarda Çin’de yapılmıştır. Porselenin ilk bilinilirliği başta Marco Polo olmak üzere, çeşitli deniz yollarını keşfeden Portekizli tüccarlar tarafından gerçekleşmiştir.

   Antika Satın Alanlar

   • Değerlendirmeniz, bir öğenin ne olduğunu, değerlendirmenin değerinin ne kadar olduğuna inandığını ve değeri nasıl tahmin ettiklerini gösteren yazılı bir rapor içermelidir.
   • Değerlemeler, özellikle resim ve sanat eserleri, madeni para, mücevher ve eski eserler gibi değerli eşyalar için iyidir.
   • Satmak için ürününüzü fiyatlandırın. 

    Bir öğeyi yıllarca, hatta on yıllarca saklamak istemediğiniz sürece, insanları satın almakla daha fazla ilgilenecek rekabetçi bir fiyat noktası seçin. Gerçekten eşsiz veya özellikle değerli ürünler hariç, çoğu antikaların mevcut piyasa değerinden daha düşük, bazı durumlarda ise yenileri için satıldıkları fiyattan daha düşük fiyata satmalarını bekler.

   • Canlı müzayedede kaliteli, değerli antikalar satmak. Nane veya nane şekline sahip nadir veya değerli eşyaları satmak için, yerel bir müzayede evine koyun. Çoğu ev, satış fiyatının yüzde 20 ila 50’sini komisyon olarak alıyor; bu miktar, malın ne kadarının satışına göre belirleniyor. Pahalı olmasına rağmen, bu özellikle resimler

Related Posts

Call Now Button
WhatsApp Destek