0531 981 01 90 Antika Eşyalarınız Plaklarınız Kitaplarınız Osmanlı Objeleriniz Adresinizden Alınır.

Boğazköy Antika Alanlar

 

İstanbul Başakşehir ilçesine bağlı mahallelerden olan Boğazköy antika alanlar ve eldeki antikalarını satmak isteyenler için çeşitli dükkanların olduğu bir semttir.

 

Antika işinin meraklısı çoktur ve Boğazköy antika alanlar için uygun bir adrestir. Bir televizyon programı da bunu kanıtlar.

 

Her zaman için kültür ve sanat kanalı formatında yayın yapan TRT 2 kanalı geçtiğimiz ay içinde yeniden yayına geçti. Antika işiyle ilgilenenler ve kendine eskici ruhu var bende diyenler için değişik programlar yayınlanıyor. Antika meraklılarının kaçırmaması gereken programlar bunlar. “Hiç belli olmayan yerden çok ilginç parçalar geliyor” sözü bu programlarda sık sık geçiyor. Bu belli olmayan yerler içinde Boğazköy ve çevresi de var. Ayrıca sözü edilen bu dükkan ve çarşılarda sadece antika alım satımı yapılmıyor, antika eşyanın bakımı ve tamiri de yapılıyor. Özellikle eski kitapların tamiri ilgi çekiyor. Boğazköy’de eski ikinci el kitap alan yerler de siz de bu tamir işlerini yaptırtabilirsiniz.

 

O Eski Taş Plaklar

 

Antika dükkanlarında çok görülen ve satışı yüksek olan malzemeler içinde eski taş plaklar her zaman ilgi çekmiştir. Plak alanlar zaten bilirler. Böyle bir koleksiyona göz attığınız zaman şimdilerde ünlü olan pek çok şarkının aslını da dinlemiş olacaksınız. Günümüzün hızlı ritimlerine uygun olarak söylenen pek çok şarkı aslında çok daha kaliteli bir haldeydiler, taş plaklar size dinletecekler.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir