kitap alanlar
2 Ağustos 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Çukurcuma İkinci El Kitap Alanlar

Çukurcuma İkinci El Kitap Alanlar

İkinci el kitaplar kullanılmış veya işlevi bitmiş kitaplardır. Bunlar işlevi bittiği için elden çıkarılmak istenmektedir. Bu durumda ise yardıma ikinci el kitap alanlar yetişiyor. İkinci el kitapçılar kullanılmış olan kitapları belirli bir ücret karşılığında geri alabiliyorlar. Aynı zamanda bu işi yapan kitapçı, kitap alışının yanı sıra ikinci el kitap satışişini de yapabiliyor. Orijinal ve hiç kullanılmamış kitapları alamayacak durumda olanlar için daha uygun ücrete alma olanağı sağlıyorlar.

Neredeyse her semtte ikinci el kitap alanlar bulunuyor. Buralara isteyen ikinci el kitap satın almak için isteyende ikinci el kitap satış için başvurabiliyor. Diğer yandan bazı ikinci el kitapçılar ellerinde değerli sayılabilecek kitapları da bulundurabiliyorlar. Böyle kitapların ücreti biraz pahalı olsa da koleksiyon oluşturacak veya kütüphane kuracaklar için en fazla uğrak yerleri olabiliyor. İkinci el kitap alan ve satan yerlerde kitapların yanı sıra geçmiş yıllarda yayınlanan sayılı dergilerde bulunabiliyor. Bu özelliğinden dolayı bu tarz kitapçılar koleksiyon tutkunlarının tercihleri arasında yer alabiliyor.

İkinci El Kitap Sitesi

İkinci el kitap almak isteyenler dükkanlara gidebildikleri gibi birde ikinci el kitap sitesi üzerinden kitapları temin edebiliyorlar. İkinci el kitap sitesi üzerinden aranılan kitap eğer satışta ise alım imkanı olabiliyor. Site üzerinden ikinci el kitap satış işlemi ile dükkana kadar yorulmadan kitabı temin etmek mümkün olabiliyor. Bazı siteler üzerinden kitap satışı yapmak bile mümkün olabiliyor.

kitap alanlar
kitap alanlar