9 Ekim 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

KALEMLER

KALEMLER

Tüylerden yapılan ilk tüy kalemleri

Yunanlılar tarafından kemik ve metalle değiştirildi

İlk kalemler eski insanların kesip, yazı ucu olarak kullanmak için bir ucunu keskinleştirip ucu yazıya batırmak veya batırmak için saz veya acele etmişti. Bu basit yazı gereçleri antik Yunanlılar tarafından kemik ve metalle değiştirildi. Tüylerden yapılan ilk tüy kalemleri, MÖ 500 civarında ve 18. yüzyıla kadar kullanılmıştır.

Çok sayıda dolma kalem tasarımları ve stilleri izledi

En eski dolma kalem 1702’de bir Fransız olan M. Bion tarafından tasarlandı. Çok sayıda dolma kalem tasarımları ve stilleri izledi, ancak Lewis Edson Waterman ilk pratik dolma kalemi icat ettiğinde kalemler 1884’e kadar sızdırıldı ve lekelendi. Bu tükenmez kalem, 1938 yılına kadar tükenmez kalemin Laszlo Biro tarafından icat edildiği en yaygın yazma aracıydı.

Vintage kalemlerin bulunması kolaydır

Koleksiyonerler çeşitli nedenlerle eski kalemler alırlar. Kalemin tasarımı, kalemin markası, kullanılan malzemeler veya dekorasyon ve reklam, koleksiyonerlerin ilgisini çekmektedir. Pek çok kalem toplayıcısı, bir marka adına veya belirli bir kalem stiline odaklanır. Vintage kalemlerin bulunması kolaydır ve çoğu makul fiyatlarla satın alınabilir.