0531 981 01 90 Antika Eşyalarınız Plaklarınız Kitaplarınız Osmanlı Objeleriniz Adresinizden Alınır.

Kayışdağı Antika Alanlar

 

Maddi değer taşıyan kıymetli eşyalar dendiği zaman akla gelen antikacılık Kayışdağı antika alanlar ve ilgili işyerleri tarafından yıllardır yapılıyor.

 

Hangi eşyalar antikadır, kaça satılırlar gibi konuyla ilgili bütün merak ettiğiniz hususlara Kayışdağı antika alanlar rahatlıkla yanıt verebilirler.

 

Hangi Eşyalar Antikadır?

 

Aynı soruları yanıtlamaya çalışalım. Her eski eşya antika sayılmaz. Bu nedenle Kayışdağı ikinci el kitap plak antika alanlar ve satanları her zaman için usta antikacı saymayınız. Bir eşyanın antika sayılabilmesi için en az 100 yıllık bir tarihinin olması gerekiyor. Ayrıca bu eşyanın maddi değer biçilebilecek durumda ve kalitede olması gerek. Örneğin babaannenizin siyah beyaz resmi sizin için manevi değer taşır, kıymetlidir ama antikacılık piyasasında bir ederi yoktur.

 

Her çeşit eşya antika değeri taşıyabilir. Mobilyalar, halılar, tablolar, el yazması kitaplar, hat örneklerini gösteren levhalar, eski silahlar, saatler, giysiler, el işi örtüler gibi ilk anda akla gelen pek çok malzeme antikacıların hemen ilgisini çeker. Tabii ki bir zamanların o ünlü taş plakları da Kayışdağı plak alanlar tarafından değerlendirilecektir.

 

Kayışdağı bugün için Ataşehir’in hızla gelişen semtleri içindedir. Günümüzün modern yaşam tarzı içinde eski eşyalar da özellikle nostalji dolu havalarıyla dekorasyon konusunda sevilen objeler oluyorlar. Fakat konunun burasında nostaljik objelerden değil antika değeri olan eşyalardan bahsedildiğini hatırlatmak isteriz. Antika eşyalarınızı dekorasyonda kullanmak yerine ünlü müzayede salonlarında bile değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir