Menü Kapat

Kategori: Antika Aksesuar Alanlar

ANTİKA DEKOR VE AKSESUARLAR

Evleri ve diğer iç mekanları canlandırmak için kullanılan dekor ve aksesuarlar genellikle sahibinin zevkini ve yaratıcılığını yansıtır. Pratik bir amaca hizmet eden süslenmiş nesneler olarak, dekoratif parçalar pahalı, nadir ve lüks seçeneklerden basit, uygun fiyatlı ve seri üretilen tasarımlara kadar çeşitlilik gösterir.

ANTİKA DEKOR

Her ne kadar dekor ve aksesuarlar bin yıldan beri kullanılsa da, Avrupa’da Rönesans sonrası dönemde belirli bir sanat kategorisi olarak farklılıkları ortaya çıktı. Bu süre zarfında, dekoratif sanat, işlevsel fakat süssel bir amaca hizmet eden sanat olarak tanımlanırken, güzel sanatlar, tamamen estetik nedenlerle var olan sanat olarak tanımlandı. Bununla birlikte, bu dekoratif sanat anlayışı Avrupa düşüncesine özgüdür ve Çin, Rusya, Hindistan, Meksika ve diğer birçok ülkede bulunan antik, antik ve çağdaş eserler ile sayısız diğer ülke de dekor ve aksesuarların rolü hakkında alternatif fikirler ortaya koymaktadır. bu çok yönlü sanat formunun çeşitliliği.

ANTİKA AKSESUARLAR

18. yüzyıl, dekoratif sanatların yaratılması, toplanması ve kullanılması için önemli bir kaymaya işaret ediyordu. Seri üretim, İngiltere’deki Wedgwood gibi fabrikaların, nüfusun çoğunluğunun yararlanabileceği lüks objeleri hızlı ve verimli bir şekilde üretmelerini sağladı. Günümüzde süs eşyası ile evlerin ve iç mekanların dekorasyonu, sahibinin stilinin ve estetik duyarlılığının önemli bir ifadesi olmaya devam ediyor

Call Now Button
WhatsApp Destek