0531 981 01 90 Antika Eşyalarınız Plaklarınız Kitaplarınız Osmanlı Objeleriniz Adresinizden Alınır.

Küçükbakkalköy Antika Alanlar

 

Hem maddi hem manevi değeri olan eşyalarınızı gün gelir satmayı düşünürseniz Küçükbakkalköy antika alanlar ile kolayca iletişim kurabilirsiniz.

 

Her işe yarayan internet aramaları Küçükbakkalköy antika alanlar ve ilgili yerleri hakkında size bilgi verecek. Antikacı, antika alanlar, antika alım yerleri gibi yapılan aramaların sonunda İstanbul’un Küçükbakkalköy semtinde de yıllardır bu işle uğraşan pek çok isim göreceksiniz. Eski semtler olarak antikacılık dendiği zaman akla gelen Fatih veya Kadıköy gibi ilçelerin yanında Küçükbakkalköy de işiniz için iyi bir kaynak olabilir.

 

Küçükbakkalköy Eski Bir Mahalledir

 

İstanbul’un Anadolu yakasında, Ataşehir’in en eski mahallelerinden biri olan Küçükbakkalköy’ün adının her türlü yiyeceğin satıldığı ve eskilerde kurulan büyük bir pazardan geldiği söylenir. O zamanlar etraf koyun ahırları ve ekin tarlaları ile çevriliydi. Bugünün Küçükbakkalköy Mahallesinin nüfusu ise 30 bin civarındadır. Fakat o yıllardan kalan izleri hala eski evlerde bulabilirsiniz. Örneğin eski ikinci el kitap alan yerler bu hikayelerin kayıtlara geçtiği kitapları bu evlerde bulabilirler. Bu değerli kitaplarda size Küçükbakkalköy’ün şimdi kaybolan eski ayazmasından da mutlaka bahsedilecektir.

 

Antika alım satımı ile uğraşanların en değer verdiği parçalar arasında taş plaklar da vardır. Plak arayanlar ve plak alanlar için de bu semtteki ilgili işyerlerinin dolaşılmasını öğütlüyoruz. Sadece ticaret değil, antika eşyaların tamiri ile uğraşanları da bu semtte ve İstanbul’un diğer antika pazarlarında bulabilirsiniz.

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir