0531 981 01 90 Antika Eşyalarınız Plaklarınız Kitaplarınız Osmanlı Objeleriniz Adresinizden Alınır.

Ömerli İkinci El Kitap Plak Antika Alanlar

 

İstanbul’un çokça parlayan semtlerinden olan Çekmeköy’deki Ömerli ikinci el kitap plak antika alanlar tarafından sık sık uğranılan bir yerdir.

 

Çünkü böylesi semtler eski ile yeni arasındaki geçişi sağlar ve Ömerli ikinci el kitap plak antika alanlar bu geçiş noktalarından biridir.

Sosyolojik açıdan yeni bir olgu ortaya çıktığı zaman mutlaka içinde eskiden izler taşır. Antika eşyaları bu izlerin parçaları olarak düşünebilirsiniz. Anneannenizin annesinden kalan el işi bir masa örtüsü bunun en güzel örneğidir. Siz Ömerli’de, yeni yaşayış biçiminde, digital cihazlarla dolu bir evde yaşıyor olabilirsiniz. Ama o örtü sizin geçmişinizle olan bağınızdır. Ya da Ömerli plak alanlar arasında sayılan o küçük dükkanlar da o bağın yaşatıldığı yerler arasındadır.

 

Antika Eşyalarınızı Değerlendirin

 

Eski bakır eşyalar, eski el dokuması halılar, belki dedenize kendi babasından kalan bir kılıç sizin için pek o kadar anlam ifade etmez. O zaman onları ticari mal olarak satışa çıkarabilirsiniz. Onlar bu işi yapanlar tarafından antika vasfı taşıyan eşya olarak değerlendirilecek ve buna göre maddi değerleri biçilecektir.  Ömerli antika alanlar bu konuda aranabilir.

 

Antika vasfını hemen her eşya taşıyabilir. Bu konuda zaman önemlidir, eşyanın cinsi fark yaratmaz. Eski kartpostallar bile antika eşya olarak tanımlanabilir. Siyah beyaz kartpostallar aynı zamanda kendi zamanını anlatan tarihi belgelerdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir