kitap-alanlar
1 Eylül 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Silivri İkinci El Kitap Alanlar

Silivri İkinci El Kitap Alanlar

Kitaplar, basım yılının üzerinden zaman geçtikçe değerlenen ve aranan eşyalar arasındadır. Birinci baskı eski bir kitaba ulaşmak istiyorsanız mutlaka ikinci el kitapçılar arasında aramalısınız. Bu tip kitaplar, sıfır kitap satan yerlerde bulunmaz, bulunursa da ilk baskılarından birisi olmaz. Bu yüzden yıllardır gelenek haline gelmiş olan ikinci el kitap alanlar biriktirdikleri kitapları en iyi şekilde müşterilerine sunma gayretindedir.

Sahaflar

Sahaflar, ikinci el kitap satış işiyle uğraşanlar, bu eski kitaplardan para kazanmaktadır. Oldukça değerli olan eski kitaplar, günümüz kitaplarından çok daha farklı bilgiler içerebilmektedir. Bir ödev için gündeme yakın kitaplar yerine eski kitaplara ihtiyaç duyarsanız, ikinci el kitapçılar ve sahaflarda aramanızı tavsiye ederiz.

Kitap Almak

Artık internet ortamında da varlığını gösteren kitapçılar, kitaba ulaşmanın zor olduğu yerlere kargo aracılığıyla satın alınan kitapları gönderebilmektedir. Yapmanız gereken ikinci el kitap sitesi başlığında arama yapmak, bulduğunuz işletmelerle iletişime geçmek. İhtiyacınız olan kitap için konuştuktan sonra anlaşma sağlayarak parayı ödersiniz, kitabınız kargoya verilir. İkinci el kitap sitesi bu açıdan bakıldığında insanlara önemli derecede kolaylık sağlayan uygulamalar arasındadır.

Kitap Satmak

İkinci el kitap satış yapmak istiyorsanız, çevrenizde yakın olan sahafları dolaşmanız gerekebilir. Kitabın durumu hakkında konuşup, alıcıyla anlaşırsınız. Tekrar satılması için onlara kitabınızı verebilirsiniz. İkinci el kitapçılar insanlara, hem kitaplara daha kolay ulaşmasını sağlar hem de ikinci el kitap alanlar ile iletişimde kalmayı öğretir.

kitap alanlar
kitap alanlar