0531 981 01 90 Antika Eşyalarınız Plaklarınız Kitaplarınız Osmanlı Objeleriniz Adresinizden Alınır.

Türkali Antika Eski Mobilya Alanlar

Türkali Antika Eski Mobilya Alanlar

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinin bir semti olan Türkali antika eski mobilya alanlar için gezilip görülecek semtlerden biridir.

 

Zaten Beşiktaş’ın kendisi böyle bir dokuya sahiptir ve Türkali eski mobilya alanlar da bu özel dükkanların içindedirler.

 

Antika Çeşitleri

 

Örneğin eski halılara, eski gümüşlere, belki dedenize armağan edilmiş bir çeşm-i bülbüle sahip olabilirsiniz. Çeşm-i bülbül (bülbül gözü) özel bir cam işleme sanatıdır, vazo tipi eşyalar bu biçimde çok yapılmıştır ve gerçek değeri de hiç fena değildir. Yakından bakıldığında içinde bülbül gözü gibi ışıltılar görürsünüz. Türkali antika mobilya alan yerler içinde bu çeşit malzemeyi değerlendirebilirsiniz. Bilinen semtlerdeki bilinen antika ve eski eşya alan dükkanlar her zaman için eşyanın gerçek değerini de vermeye çalışır. Yoksa elinizdeki değeri ucuza kapatmaya çalışan pek çok alıcıya da rastlayabilirsiniz.

 

Nakliye de Sorun Olmayacaktır

 

Eğer sahip olduğunuz eşli eşyalar mobilya gibi hacimli parçalarsa bu dükkanların sahipleri önceden gelip eşya hakkında bir çeşit ön inceleme de yapabilir. Hatta anlaşma sağlarsanız mobilyanın nakliyesi de onlara aittir. Türkali eski eşya alanlar ile çalışırsanız bu çeşit ayrıntılı konularda da sıkıntı yaşamazsınız. Sözü edilen güvenilir antika eşya alıcıları kendi mesleklerinde adeta bilinen esnaf geleneğini sürdüren kişilerdir. Bu noktayı hep hatırlatıyoruz, çünkü antika eski alımı ve satımı her zaman için suistimallere açık bir alan olmuştur.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir