Menü Kapat

VINTAGE ALETLER NASIL ALINIR VE SATILIR

VINTAGE ALETLER NASIL ALINIR VE SATILIR

“Sadece işleri eskisi gibi yapmıyorlar” ifadesini duydunuz mu?

Bu, pek çok büyükanne ve büyükbabanın hem de yaşlıların arasında tercih edilen bir inançtır. Ve bunun gerçeği var. Bir zamanlar dayanacak şekilde inşa edilmiş olan birçok ürün şimdi yalnızca en alt satırda göz önünde bulundurularak toplu olarak üretiliyor.

Peki ya ev aletleri? Vintage cihazlar sadece iyi yapılmış değil, aynı zamanda herhangi bir mutfak alanına nostaljik bir hava katıyor.

Satmak istediğiniz cihazlarınız var mı? Yoksa pazarda biraz satın almak için misiniz?

Hangisi sizi tarif ederse, yardım etmek için buradayız. Klasik cihazların alım satım işlemiyle ilgili bazı ipuçları için okumaya devam edin.

Satın alma

Mutfağınıza ambiyans için vintage aletler eklemek bir şeydir, ancak çalışan cihazlar istiyorsanız, bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Satın almak için en yaygın ve önerilen cihazlardan ikisi buzdolapları ve ocaklardır.

1930’larda 1950’lerin ortasına kadar yapılan tasarımlar muhtemelen arzu ettiğiniz stile ve iyi yapılmış parçalara sahip olacak. Bu süre zarfında yapılan aletler sağlam yapı, güvenlik özellikleri ve ışıklar, saatler ve ek fırınlar dahil diğer ekstralar ile yapılmıştır.

Onarım ve Güvenlik

Vintage aletleri yıllar önce yapıldığından, yedek parçaların bulunması imkansız olmasa da zor olabilir. Bir satın alma işlemi yapmadan önce, cihazın tüm parçalarına sahip olduğunu ve çalışır durumda olduklarını kontrol edin.

Cihazın çalışacağını garanti etmenin tek yolu onu prize takmaktır. Eve döndüğünüzde sadece işe yaramadığını anlamak için bir satın alma işlemi yapmaktan daha kötü bir şey yoktur. Nakit ve özel anlaşmaların çoğu için tüm satışlar kesindir.

Eski model sobaların yeni modellere kıyasla daha yüksek olması, tamir gerektiğinde ayrılmaları daha kolay. Vintage parçalar, çoğu yeni modelde olduğu gibi birlikte perçinlenmek yerine vidalarla yapılmıştır.

Güvenliği tartışırken ve eski aletleri satın alırken , 1910’dan önce yapılmış herhangi bir şeyi seçmemeniz önerilir. Bu süreden önce yapılan sobalar ve buzdolapları daha sonraki modellerde olduğu kadar verimli değildir. Ayrıca, klasik cihazınızın geçme muayenesinde de sorunla karşılaşabilirsiniz.

Satın aldığınız herhangi bir ürün, güvenlik kurallarını ve gereksinimlerini karşılamak için iyi yalıtılmalı ve geri yüklenmelidir. Doğru satın alma yaptığınızdan emin olmanın iyi bir yolu saygın bir satıcı kullanmaktır.

Satın Alınacak Diğer Eski Ev Aletleri

Ev aletleri aramanızın buzdolaplarında ve ocaklarda sona ermesi gerekmez. Hem görünüm hem de işlevsellik için satın alabileceğiniz bir avuç daha küçük antika alet var.

Ekmek kızartma makineleri, stand-up mikserler ve diğer tezgah üstü aletleri alanınıza ev gibi, vintage bir his verir. Mutfağınızda bir miktar hava akımı ve aydınlatma var mı? Check out Flo bilin bağbozumu tavan vantilatörleri hakkında daha fazla bilgi için.

Satış

Eğer ev aletleri almak için pazarda değilseniz, belki bazı vintage parçaları satmak için arıyoruz. Satılık ürünlerinizin reklamını yapmadan önce atmanız gereken birkaç adım var.

Satışta para kazandığına emin olmak istiyorsun. İşte böyle yapılır.

Fiyat doğru

Satılık vintage ürünlerinizi fiyatlandırmadan önce birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Birincisi, bunun için ne kadar ödediniz? Öğeyi yenilemenin veya tamir etmenin maliyeti neydi? Ve cihaz için geçerli gidişat oranı nedir?

Cihazlarınızı doğru fiyatlandırdığınızdan emin olun ki kaybetmek yerine para kazanın.

Doğru pazar

Bu eşsiz aletleri satarken doğru pazarı hedeflemelisiniz. Bazı insanlar eski eşyaları aramıyor, bunun yerine eski eşyaları ya da kıyafetleri arıyor.

Eşyalarını, teklif etmek zorunda olduğun şeyler için alışveriş yapmayan insanlara ilan ederek zamanını boşa harcama.

Bağlantı Yap

Çoğu iş türünde olduğu gibi, ilişkiler kurmak ve bağlantılar kurmak satışların ve fırsatların artmasına neden olabilir.

Eski parçalarınızı almak için güvenilir bir kaynak bulursanız, bu ilişkiyi geliştirdiğinizden emin olun. Satıcı, harika bir parça aldığında veya belirli bir eşyaya bahşiş aldığında sizinle irtibata geçebilir. Tedarikçilerinizle yakın iletişimde kalın, böylece her ikisinden de kâr edebilirsiniz.

Ayrıca, alıcılarla olan ilişkilerinizi de geliştirin. Eski buzdolaplarını veya ocakları seven sadık bir müşteriniz varsa, yeni veya nadir bir ürün geldiğinde onları aradığınızdan emin olun.

Seçeneklerinizi Açık Tutun

Satılmayan ürünler için bir yedekleme planınız olması gerekir. Kimsenin istemediği gibi görünen parçalara bakmak, size para kazandırmayacak.

Modernize etmek için parçayı değiştirmeyi düşünün. İşiniz bittiğinde vintage olmasa da, daha fazla satılabilir olabilir. Bu, paradan tasarruf etmenize ve diğer vintage parçaları getirmeniz için yer açmanıza yardımcı olacaktır .

Nasıl Reklam Verileceğini Bilin

Bu, bir reklam firmasını işe almak veya ürünlerinizi çevrimiçi pazarlamak için büyük paralar ödemek anlamına gelmez. Reklam öğelerinizi müthiş fotoğraf çekerken ve ilgi çekici kopya yazmak kadar basittir.

Bir fotoğraf bin kelime konuşur – bu nedenle cihazlarınızın fotoğraflarının kendileri için konuşmasına izin verin. İyi aydınlatma kullandığınızdan ve farklı açılar sunduğunuzdan emin olun.

Buzdolabının fotoğraflarını açık ve kapalı olarak çekin. Renklerini, boyutlarını ve tarzını tamamlayan bir mutfakta vintage bir ocak gösterin.

Öğeleriniz için kopya yazmaya gelince, açıklayıcı ve ilgi çekici bir dil kullandığınızdan emin olun. Kaliteli bir içeriği nasıl yazacağınızdan tam olarak emin değilseniz, sizin için yapması için birini kiralayabilirsiniz .

Eski Ev Aletleri Tarzımızdan Çıkmaz

Vintage ürünlerle ilgili romantik ve nostaljik bir şey var.

Mutfağınıza benzersiz bir unsur eklemek isteyen bir alıcı veya bir satıcı olun, eviniz için doğru vintage cihazı sergilemenin ve bulmanın bir yolu var.

Pek çok eski cihaz, hem güzel hem de pratik olmasını sağlayan fonksiyonel mutfak ekipmanları parçalarıdır .

 

Related Posts

Call Now Button