Menü Kapat

Alemdağ İkinci El Kitap Plak Antika Alanlar

Alemdağ İkinci El Kitap Plak Antika Alanlar

 

İstanbul’un en eski semtleri arasında sayılan Beykoz’a bağlı bir semt olan  için gezilip incelenmesi gereken bir yerdir.

Artık eski semtler, eski eşyalar dendiği zaman akla Beykoz’un çayırları, konakları ve Alemdağ ikinci el kitap plak antika alanlar geliyor. Eski Beykoz fotoğraflarından anımsanan Beykoz sahili ve konakları, özellikle Kanlıca sırtları İstanbul Boğazı’nın en güzel manzaralarına sahiptir. Eskiden buralarda ayda 40 liraya arsa satılırmış.

 

O eski köşklerden ve eski hayatlardan kalan eşyaların hepsi şimdi antika sayılıyor. Alemdağ antika alanlar ve satanların işyerlerinde örneklerini görebilirsiniz. O sofralarda gümüş çatal bıçak takımları kullanılır, çaylar incecik porselen fincanlardan içilirdi. Oymalı mobilyalar vardı. Hatta çoğu evde piyano görebilirdiniz. Bazılarında şimdi özel resim koleksiyonlarında yer alan ünlü tablolar asılıydı. Bu dönemin eşyaları arasında mutlaka gramofon da bulunurdu.

 

Antikalarınız Değerini Bulsun

 

Kitaplarınız, plaklarınız, eski eşyalarınız peşin para ile alınır ilanına şimdi bu işle uğraşan işletmelerin kendi web sitelerinde rastlayacaksınız. Bir antikacı ile çalışırken piyasada iyi isim yapmış olmasına dikkat edin. Eşyayı değerinden ucuza almak isteyenler her zaman için size bu eşyanın pek o kadar değerli olmadığını söyleyip fiyatı düşürmek isteyeceklerdir.  Alemdağ plak alanlar için de bu yüzden Beykoz ve Alemdağ  iyi bir antika alışveriş imkanı yaratabilir.

 

Related Posts

Call Now Button
WhatsApp Destek