5 Mart 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Antika Mobilya

Antika Mobilya

Dekoratif bir sanat biçimi olan antika mobilyalar, hem pratik hem de sanatsal açıdan değerli sayılmaktadır. Alıcılar genellikle uzun vadeli yatırımlar ve değerli, güzel veya tarihsel açıdan önemli olan mülkler olarak dönem parçaları için toplanır ve bakımlarını yapar.Antika mobilya pazarı bir dizi çeşit, tasarım, tarihi dönem ve stil içermektedir.

Antika Mobilya Alan Yerler

Genel olarak konuşursak, en popüler toplanan öğeler Amerikan, Avrupa (özellikle İngilizce) ve Asya’dır. Bu kategorilerin her biri, her biri kendi modern koleksiyonlarını genişletmek isteyen günümüz hayranlarının yer aldığı stilistik hareketlerle işaretlenmiş tarihi dönemlerdir. 2008 ekonomik krizinin ardından, antika mobilya koleksiyonunda artış görülüyor. Müze kalitesinde antika mobilyalara olan ilgi, ticari, kişisel ve kültürel etkilerden dolayı canlı sanat pazarının gerisinde kalmaktadır, bu nedenle fiyatlar genellikle ölçeğin alt tarafındadır, ancak istisnai koleksiyoner parçaları hala en yüksek dolara satabilir.

Antika Mobilya Alanlar

Diğer herhangi bir yatırım pazarında olduğu gibi, antika mobilyaların üretimi, bazen üreticinin ününe bakmaksızın, tat ve tüketici talebine bağlı olarak dalgalanmaktadır. Yüzyılın ortalarında modern parçalara duyulan istek, oysa da, 1980’lerin Amerikan el sanatları mobilyası, ilgi çekmeye başladı. Bu tür bir ebb ve akış, her 30 yılda bir, çoğu zaman yeni alıcıların değişen nesilleriyle ilişkilendirilerek yaygındır.