5 Mart 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Osmanlı Antika Mühürler

Osmanlı Antika Mühür Alanlar

Kabartma Mühürleri olarak da bilinen Antika Mühür Presleri geçmiş bir dönemin ilginç kalıntılarıdır. Üretimleri, yerel dökümhanelerle birlikte çalışan kalıp ustaları adı verilen girişimciler tarafından gerçekleştirilen bir sanat formuydu.

Osmanlı Mühür Alanlar

Kalıp ustaları, ABD ve Avrupa’da üretilen süslü figürlü mühür presleriyle gurur duyuyorlardı. Mühür Presleri harika bir Americana parçasıdır ve hem mührün vücut stili hem de kabartmalı izlenimi ile geçmişimizin bir bölümünü temsil eder. Mühür presleri harika bir tarihi çıkarlara sahiptir ve ortak mirasımızın bir parçası olarak korunmalıdır. Hurda demir için geri dönüşüm, süslü figürlü ve sıradışı contaların günümüzde bu kadar az olmasının ana nedenidir.

Eski Mühür Alan Yerler

Şirketimiz AntiqueSealPress.com, 30 yılı aşkın bir süredir fok presleri toplayan ve kataloglayan ortak kurucusu Don Grampp için bir hobi olarak başladı. 350’den fazla farklı tipte sızdırmazlığı ile koleksiyonu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyüklerden biridir. Kendisi adlı bir Mühür Basın Koleksiyoner Kılavuzu yazdı: