Menü Kapat

Balat İkinci El Kitap Alanlar

Balat İkinci El Kitap Alanlar

Eski kitaplarını satarak yeni kitap almak isteyenler ikinci el kitap alanlar hakkında araştırmalarda bulunuyorlar. Ayrıca kitaplarını satarak para kazanmak isteyenlerin de en çok başvurduğu kişiler ikinci el kitapçılar oluyor. Bu yüzden de ikinci el kitap alanlar kitap piyasasında çok rağbet görmektedir. Ancak ikinci el kitapçılar genel olarak yüksek kar elde etmek için alacakları kitabın değerini müşteriye düşük gösteriyorlar. Eski kitap alanlar piyasasında müşteri odaklı çalışan firmalar ise piyasa koşullarının el verdiğince tavan fiyat uygulamayı tercih ediyor.

Fiyat Politikaları

İnternet ortamından da bilindiği üzere ikinci el kitap sitesi yürütücüleri, sıfır kitaptan daha ucuza kitap sattıklarından dolayı da düşük bütçeli kitap severlerin devamlı ziyaret ettikleri adreslerdir. Ancak ikinci el kitap satışı için daha önce de belirtilen en olumsuz eleştirilerin başında ucuz değer biçme geliyor. Bu ucuz fiyat verme ikinci el kitap satışı ile ilgili kuşku duyulmasına yol açsa da firma şeffaf bir fiyat politikası güttüğü için müşterilerin sıklıkla tercih ettiği bir yerdir. Ayrıca ikinci el kitap sitesi olarak da hizmet verilmesi kolaylık sağlamaktadır.

Eski Türler

Eski tarihli kitabı bulunanlar da antika kitap alanlar alanında araştırma yapmaktadırlar. Antika kitap alanlar bazen diğer kitabevlerinden ayrı olarak çalışırlar. Ancak firma eski ve antika kitapçılar ile aynı olarak çalışmaktadır. Bu alanda özel eğitim almış olan firmalar eski kitap alanında uzun süre çalışmalarda bulunmuştur.

Posted in Uncategorized

Related Posts

Call Now Button
https://www.xn--kadkyantikaalanyerler-kec96k.com/wordpress