kitap alanlar
16 Eylül 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Beyazıt İkinci El Kitap Alanlar

Beyazıt İkinci El Kitap Alanlar

Kitap okumayı çok sevenler bilirler, kitap satın almak için kitapçılar kadar rağbet gören yerlerden birisi de ikinci el kitap alanlar tarafından kurulan sahaf çarşılarıdır. İkinci el kitapçılar yıpranan ikinci el kitapları onarır ve yeniden kullanıma hazırlar. Böylece bir kitap belki de yüzlerce okuyucuya temas etmiş olur ve kültürel gelişim kayda değer oranda artmış olur. Ayrıca bu da geri dönüşümün en güzel örneklerinden gösterilebilir. Elbette antika kitap alanlar da sahaflar çarşısının vazgeçilmez üyelerinden biridir. Değerli ve az sayıda bulunan kitapları bu antikacılarda bulmak mümkündür.

İkinci El Kitap Tamiri

İkinci el kitap alanlar için mesleğin en zorlu yanlarından birisi de kitabın yıpranmış ve deforme olmuş bölümlerini tamir etmektir. Bu işin ehli olan ikinci el kitapçılar kitabın orjinalliğini de bozmamak zorundadır. Bu ikinci el kitap için son aşama ikinci el kitap satışı işlemidir. Onlarca raf arasında alıcısını bekleyen kitapların hangisinin kaçıncı rafta olduğunu her zaman ezbere bilirler.

İkinci El Kitap Fiyatları

Ucuz ve kaliteli kitap almak veya satmak isteyen her kitap okuma sevdalısı bu bahsettiğimiz kitapçılara gelerek veya ikinci el kitap sitesi bağlantılarına giriş yaparak ikinci el kitap satışı veya alışı işlemini kolaylıkla veya hızlı bir şekilde hallederler. Bu kitapların fiyatı değerlendirilirse, muhakkak sahaflarda çok daha uygun olacaktır.