0531 981 01 90 Antika Eşyalarınız Plaklarınız Kitaplarınız Osmanlı Objeleriniz Adresinizden Alınır.

Merkez İkinci El Kitap Plak Antika Alanlar

 

Fransız seyyah Pierre Loti’nin adı verilen ünlü kahveye oturup Haliç manzarasına bakarken içinde bulunduğunuz mahalle olan Merkez, ikinci el kitap plak antika alanlar için cennet gibi bir yerdir.

 

Zaten İstanbul’un en eski yerleşim bölgelerinden birindesiniz ve sözü edilen mahalle olan Merkez ikinci el kitap plak antika alanlar ve satanlar için uğrak yeridir. Fakat bu iş için öncelikle antika nedir şeklinde sorulan bir soruya doğru yanıt vermek gerekiyor. Sanılanın aksine eskimiş her eşyayı antika olarak kabul edemeyiz.

Antika Eşya Nedir?

 

Antikanın hem maddi bir değeri, hem en az yüz yıllık bir geçmişi hem de bir özelliği olmalıdır. Örneğin dedenizin köstekli saatinin sizin için manevi değeri yüksektir ve hemen her evde bu çeşit eski eşyalar olabilir. Merkez plak alanlar da çok önemli ürünler arasındadır. Ama yapılacak bir ekspertiz bu eşyaların pek çoğunu antika olarak sınıflamaz. Antika eşya daha ilk bakıldığı anda bile kendini belli eder. Eski çevirmeli telefonlar eski eşyadır ama 100 yaşındaki tahta kasalı bir telefon antikadır.

 

Bu yüzden eskilerin rağbet olsaydı üzerine nur yağardı dedikleri bitpazarları çoğunlukla ikinci el kullanılmış eşya satılan yerlerdir ama antikacı değillerdir. Buna karşın kendisi zaten eski bir mahalle olan Merkez antika alanlar için antika değeri taşıyan koleksiyonların rahatlıkla bulunabileceği bir bölgedir. Bu eski din kitaplarının çoğu el yazması ve antikadır.

 

 

 

 

 

 

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir