0531 981 01 90 Antika Eşyalarınız Plaklarınız Kitaplarınız Osmanlı Objeleriniz Adresinizden Alınır.

Örnek Mah. Antika Alanlar

 

Antikalar gibi her zaman ilgi çeken bir konuda Örnek Mahallesi antika alanlar şeklinde gruplanan işyerleri de ilginizi çekebilir.

 

Eski gümüş eşyalar, eski bakır eşyalar, antika değeri taşıyan tombaklar, el yazması kitaplar Örnek mahallesi antika alanlar ve satanlar tarafından meraklılarının beğenisine sunuluyor.

 

İkinci el kitaplar ve plaklar ise bu işin en popüler olan satışlarını oluşturuyor. Bohem yaşam tarzı denilen bir hayat tarzını benimsiyorsanız zaten ikinci el kitap ve plaklara ilgi duyuyorsunuz demektir. Örneğin böyle bir antikacı dükkanında 1832 baskılı bir sözlük görmek meraklısına büyük keyif verebilir. Eski ikinci el kitap alan yerler ilgilenenler için her zaman sürprizlerle doludur. Eski çizgi romanları toplayanlar ve okumayı hala sevenler bu dükkanların en büyük müşteri grubudur.

 

Antika Nedir?

 

Fakat bu çeşit ikinci el dükkanlarını gerçek antikacı dükkanlarıyla karıştırmamak gerekiyor. Bir eşyanın antika değeri taşıması için en az yüzyıllık bir geçmişi ve ayrıca bir hikâyesinin yani bir özelliğinin olması gerekiyor. Örneğin sizde eski bir duvar halısı olabilir ama bu en az yüz yıllık bir tarih taşıyorsa antika sayılır. Bu yüzden mesela plak alanlar genellikle ikinci el kitap alan veya satan dükkânlardır. Duvarları plakla süslemek özellikle barlar ve kafeler için çok tutulan bir dekorasyon motifi oldu. Elinizde bu çeşit taş plaklar varsa değerlendirin.

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir