kitap-alanlar
15 Ağustos 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Yeniköy İkinci El Kitap Alanlar

Yeniköy İkinci El Kitap Alanlar

İkinci el kitapçılar genellikle kütüphaneleri kitap bağışlayanlar ve kitap satanlardan aldıkları, eski fakat çok yıpranmamış kitaplardan oluştururlar. Şiir, roman, öykü, deneme, ansiklopedi gibi birçok türe ev sahipliği yapan bu dükkanlar, insanların daha uygun fiyata kitap alması için kurulmuştur. Hem bir tutku olan kitaplar, insanların bilgilenmesi ve bilinçlenmesi için de yol gösterici kılavuzlardır. İkinci el kitap alanlar bu kılavuz olarak görülen kitapların, bakımını yapar, onarılması gereken kısımlarını onarır ve yeni sahiplerine ulaşması için raflara dizer.

İnternetten Kitap Bulmak

İkinci el kitap satış işiyle uğraşanlar artık dükkanlarının yanı sıra internette de online arşiv açarak, ellerindeki kitapların listelerini yayımlamaktadır. Bu listeler içerisinden aradığınız ya da ilginizi çekenleri rahatlıkla ikinci el kitap sitesi adı altında bulabilirsiniz. Kitapların satın alınması için kütüphanelere ve sahaflara artık gidilmesi şart değildir. İkinci el kitapçılar gelişen teknolojiyle birlikte online olarak kitap satmaya ve kargoya vermeye başlamıştır. İkinci el kitap sitesi kuran bu dükkanlar, ellerindeki kitaplar hakkında bilgiler verir ve müşteriyle bağlantı kurar.

Fiyatlar

Eğer sizler de ikinci el kitap alanlar arasında olmak istiyor ve kütüphanenize yeni kitaplar katmak istiyorsanız, mutlaka bu siteleri inceleyerek bilgiler edinmelisiniz. İkinci el kitap satış fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bir kitabın ilk baskılarından olması ve dünya klasikleri arasında olması fiyatını artırırken, hala basılan fakat sıfırını almak istemediğiniz kitapların fiyatı daha uygundur.

kitap-alanlar
kitap-alanlar