Menü Kapat

Antika Kitap Alanlar Eski Kitap Alanlar

Antika Kitap Alanlar

Eski kitapların toplanması? Zaten bir uzman değilseniz, eski yayınlarla ilgili birkaç şeyi ve terminolojiyi anlayın ve hobinin tadını çıkarın.
Eski, nadir, baskısı tükenmiş, “sahibi tarafından imzalanmış”, sahibi tarafından yazılmış, “antika” – tüm bunlar ne anlama geliyor? Biraz eski terimde kalalım ve karşılaşmanız gereken daha ilginç terimlerin bazılarını ele alalım.

Antika Kitap Alanlar

Yazan : Eskiden kitabın eski bir sahibi tarafından yazılmış . Bu yazarın yazdığı yazılarla aynı değildir.
İmza Sahibi : Kitabın sahibinin el yazısı adı (yine, bu genellikle yazar ile aynı değildir).
Nadir : Yanıltmayın. Nadir bir kitap eskiden çok daha fazla. Koleksiyoncular tarafından kıt olması ve istenmesi gerekir. 1700’lerde basılan ve gerçek değeri olmayan kitaplar var. Onlar yaşlı ve hatta kıt, ancak nadir değil çünkü koleksiyonculardan gelen talep eksik. Bunu aklınızda tutun – kıt ve talepte!
X-Library : Basitçe kitabın bir anda veya başka bir kütüphanenin envanterinde olduğu anlamına gelir (dahil olmayan özel bir kütüphanedir). Bunlar oldukça sık kütüphane damgalarına, kitap sayfalarına veya etiketlere sahip olacak.
Kitap Plakası : Kitabın eski sahibi tarafından bir kitabın önüne veya broşürüne yapıştırılmış basılı bir etikettir. Kitap plakaları genellikle kullanıcı adının üzerinde yazılıdır.
Çalkalanmış : Bağlanmış bir kitap ciltlendiğinde gevşerse.

Antika Kitap Alıcıları

Antika kitap alıcılarının en çok tercih ettiği yerlerden biri olan firmamız, çok sayıda antika kitap çeşidi barındırmakta ve alım, satım yapmaktadır.

Yıllardır antika kitap sektöründe çalışan ve çok değerli eserleri alıp satan firmamız, işini profesyonel bir şekilde yapan bir firmadır. Antika kitap almak isteyenler rahatlıkla firmamıza güvenebilirler. Firmamız, bu alanda işini büyük bir titizlikle yapmakta kitap alımı ve satımı yaparken son derece hassas davranmaktadır. En başta antika kitapların kontrolleri yapılır. Bu kitapların günümüze kadar hasarsız bir şekilde gelmeleri önemlidir. Aynı zamanda bu kitaplar firmamız bünyesinde olduğu sürece bakımları yapılır ve alıcılara bu şekilde sunulur.

Antika Kitap Almak İsteyenler

Antika kitap alıcıları genel olarak firmamız ile çalışmaktadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışından birçok kişi firmamızı tercih etmektedir. Bunun en önemli sebebi firmamız bünyesinde çok sayıda değerli antika kitap olması gelir. Bununla birlikte firmamızın işine önem veren ve titiz davranan bir firma olması antika kitap alıcılarının dikkatini çekmektedir.

Antika Kitap

Firmamız, antika kitap satan bir firma olmakla birlikte aynı zamanda antika kitap alımı da yapmaktadır. Elinizde satmayı düşündüğünüz değerli antika kitaplar varsa, firmamıza satarak gelir elde etmeniz mümkündür. Yalnız bu kitapların gerekli şartları taşıyor olması özellikle cildinde büyük hasarlar olmaması son derece önemlidir. Antika kitap almak isteyenler firmamız ile iletişime geçebilirler.

Antika Eski Kitap Alanlar

Sen karar ver… 
Antika kitap alanlar 1800 öncesi olarak tanımlanmış, bazı koleksiyoncular antika kitapları 100 yaşın üzerinde anlatmaya başlayana kadar. Artık pek çok koleksiyoncunun ilgisi, eski ya da nadir olmak zorunda olmayan modern ilk basımlara dönüştü; antika kitapların tanımı, “daha ​​bulanık” hale geldi.
Geçmişte, antika kitapların toplanması, zenginler için tasarlanmış, antika kitap koleksiyoncularının çoğu zaman bilgili olanlardan daha finansal olarak daha yetenekli olan, nispeten zengin bir alan olmuştur. Bayiler çoğu zaman antika kitaplarını koleksiyonculara ve aynı zamanda danışmanlık tavsiyesinde bulunurlardı.

Genel olarak, maliyet bir sorun gibi görünmüyordu ve antika kitaplar sık ​​sık kurumlara verildi veya yeniden satıldı. Geçmişte antika kitapların toplanması ekonomi konusunda olduğundan daha prestijliydi.  Antika kitap alanlar koleksiyoncuları daha bilgili hale geldikçe, detaylara olan ilgileri de artmış ve fiyatlarda artış yaşanmıştır. Pek çok koleksiyoncunun bir hobi olarak gördüğü, sonunda uygun bir entelektüel araştırma haline gelerek gelişti. Her yıl kitap fiyatları, bayilerin unvanların kopyalarını alıkoyacağı ve böylece bir talep yaratacağı oldukça kontrollü bir kıtlıkla beslenmeye başladı. 1990’larda İnternet’in tanıtımından sonra, antika kitap koleksiyoncularına materyallerini sergilemek ve satmak için yeni bir ufuk açıldı. İnternette satılan kitapların dünyadaki en büyük bayilerin sahip olduğu yetmiş beş kat fazla olduğu tahmin edilmektedir. İnternetin geniş çapta ortaya çıkması, koleksiyonerlere yalnızca dünyadaki kaynaklara kolayca erişme fırsatını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda antikaların cazip fiyatlarını yeniden satma imkânı verdi.

Antika Kitap Alanlar Eski Kitap

Etniscan’da yazılmış insanlık tarihinin en eski kitabı Bulgaristan Ulusal Tarih Müzesi’nde bulunabilir.

Etracan dilinde yazılmış, insanlık açısından en eski kitap, Bulgaristan’ın Sofya’daki Ulusal Tarih Müzesi’nde bulunmaktadır. Nadir, 24 ayar altından yapılmış ve birbirine sabitlenmiş 6 sayfadan oluşuyor; sayfalar metinle kapıda ve bir süvari, bir deniz kızı, bir lir ve savaşçı işbirliği taşır. Yaşı 2.5 binasında küçük olan kitap, 60 yıl önce freskleri olan eski bir mezarda keşfedebilirsinizildi. Bulgar Struma Nehri Vadisi’nde keşfedildi.
Makedonya’da yaşayan bir Bulgar, müzeye anonimlik koşuluyla yapılan eseri sundu. Hayırsever, kitabın kendisi keşfetti. Bilindiği gibi, adam şu an 87 yaşında. Müze Müdürü Bozhidar Dimitrov, kitabın gerçekliğini Sofya ve Londra’da iki bağımsız uzman tarafından doğruladığını söyledi. Düşünüldüğü gibi, birbirine tutturulmuş 6 altın sayfa benzersizdir ; Etruscan’da sadece metin içeren tek plakalar keşfedilmiştir.

Posted in Antika Kitap Alanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button