30 Temmuz 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Antika Limoges Porselenleri

En kaliteli antika Limoges porselenlerini toplamaya konsantre olun ve her zaman uzun vadede kar elde edersiniz.

Antika koleksiyonerler çok uzun zamandır Limoges’in kaliteli porselen tanımı olduğunu biliyorlar.

Ciddi koleksiyoncular Limoges’in biblo kutularında uzmanlaştığını ve bu küçük kutuların içlerine sığabilecek her şeyden daha değerli olduğunu biliyor.

Antik Limoges porselenleri , üç özel özelliği nedeniyle dünyanın en iyi sert hamur porselenleri olarak kabul edilir.

Bunlardan ilki, Limoges porseleninin oluşturulmasında kullanılan temel içeriklerin tümü yerel doğal içerikler, kaolin, feldispat ve kuvars.

Daha sonra, elementlerin nüfuz edemediği üstün perdahı oluşturan yoğun ateşleme işlemi ve Limoges’e zarif yarı saydamlık sağlayan porselen verir.

Son olarak, yetenekli sanatçıların bolluğu ve sanatsal tasarım konusundaki Fransız yeteneği, diğer Avrupalıların ve Amerikalı porselen üreticilerinin taklit etmek için mücadele ettiği bir standart belirledi.

Güzel ve Fonksiyonel Limoges Porselen…

Yani eğer torununuz ilk dişini yeni kaybetmişse veya ilk saçını kestiyse. Böyle önemli bir olayı nasıl anıyorsunuz?

İster inanın ister inanmayın, bu ilk kopan kılları veya ilk kaybedilen dişleri anmak için özel olarak tasarlanmış mükemmel bir Limoges porselen biblo kutusu bulacaksınız.

Limoges, bunlar için bir mini konteyner tasarlayacak kadar ileri giderse, ihtiyacınız olan her şeyi karşılayacak bir tane bulacağınıza bahse girebilirsiniz.

Herhangi bir tatil, büyük yaşam olayı ve koleksiyon kategorisi (örneğin mini şapkalar, ayakkabılar ve çantalar) hakkında anılacak bir şey bulmam uzun sürmedi. Moulin Rouge’daki kadınlar bile bir Limoges koleksiyonuna dönüştü. Küçük, menteşeli bir porselen mini biblo kutusu şeklinde temsil edilirler.

Ancak antik Limoges porselenleri, biblo kutularından çok daha fazlasını kapsar.

Tipik bir antika müzayedesinde adın tekrar tekrar geldiğini duyacaksınız, bu yüzden odaklanacağım tahsil limuzin kutularının güzelliğine bağlı olduğunuzu görürseniz, burada yoğunlaştığım diğer yaratımlara bir göz atın. tahsil ve aranan.

Ancak, antik Limoges porselenini tahsil eden görünümden daha fazlası.

Arkasında tarih ve mevcut üretim süreci kesinlikle parçaların mistik ve bireyselliğini artırarak, bir rol oynamaktadır.

Paris’in güneybatısında bir Fransız şehri olan Limoges, Roma döneminden önce. Fiziksel yerleşimi, doğrudan Vienne nehrinde Limoges’i kolay ve erişilebilir bir durak haline getirir; seyahatlerin zevkli olmaktan daha zorlu olduğu ilk yıllarda bile gerekli olan bir şeydi.

Her ne kadar porselen orada hüküm sürse de, Orta Çağ boyunca, Limoges emayeleri tüm öfkeleriydi, ancak bu eğilim Orta Çağın sonuna kadar büyük ölçüde azaldı.

Ekonomiyi beslemek için bir endüstriye, bir sebepten ötürü kuruyan bir endüstriye bağımlı olduklarını belirleyen birçok Amerikan kentinin aksine, Limogesli zanaatkârlar basitçe kıvrılmadılar ve eğilimler değiştiği için ölmediler. Neyse ki bir mola yakaladılar.

Limoges için yapılan emaye parçaları azaldıkça, porselen yapımında önemli bir kil olan kaolin, St. Yreix’te Limoges’in sadece 18 mil güneybatısında bulundu. Bununla beraber kasaba için yeni bir çağ başladı.

Limoges ilk porselen fabrikasını, kaolinin ilk bulunmasından yalnızca altı yıl sonra kurdu.

Kaolin toz haline getirilmiş feldispat ve kuvars ile birleştirilir. Ardından ince bir öğütme, ufalama, ısıtma, kalıplama ve ateşleme işlemi başlar. Avrupalılar bu ürün porseleni ancak yarı saydam bir kaliteye sahipse düşünürler.

Her parça titiz standartları karşılayamaz. İşlem sırasında birçok çatlak veya kopma ve atılmalıdır. Antik limoges porselenini diğer seramik formlarından ayrı kılan bir teknik olarak kabul edilebilir, ancak bu sanatın yaratıcıları için gerekli olanlardan biri.

Çanak çömlek suyu emecek. Tersine, porselen parçalanmış veya çatlamış olsa bile, su tutmaz. Yine de, yontma ya da çatlakların gitmesi gerekiyor. Limoges kalite standartlarını karşılamayacaklar.

Limoges porselen parçasının yaratılmasının sonucu işlemin sadece başlangıcıdır.

Şekil orada, ancak bir esnaf, bireysel nesneyi dekore etmeli, gerekirse Limoges porselen izlerini bulacağınız figürinlerden, hap kutularından veya diğer porselen ürünlerinden birine küçük menteşeler eklemeli.

Sanatçı porselen üzerinde kullanılan özel boyaları kullanarak işini tamamladığında, ürün başka bir ateşleme işleminden geçer. Bu uzun üretim süreci, Limoges porselenini koleksiyon haline getiren şeydir. Sürecin sonunda, kar taneleri gibi, hiçbir ürün aynı sonuç vermeyecektir. Yani bir koleksiyoncu eşsiz bir eşyaya sahip olduğundan bahsettiğinde, bu gerçek olacak.

Limoges Porselen üretimindeki asıl destek, telif hakkı onay mührünü verdiğinde geldi.

İlk Limoges fabrikası kurulduktan kısa bir süre sonra, Louis XVI satın aldı. Porselen ürünleri üretimindeki kısıtlamalar nedeniyle, bir süredir üretim sınırlı kalmıştır. Fransız Devrimi bu kısıtlamalara bir son verdi ve Limoges sonrasında ortaya çıktı.

Bir kez daha, fiziksel yerleşimi büyük bir rol oynadı: temel bileşenlere olan yakınlığının ve aynı zamanda kara veya su ile genel erişilebilirliğinin bir karışımı.

Dahası, şehir Limousin’de, antik Limoges porselenlerinin üretiminde kullanılan fırınları ateşlemek için gereken odun miktarını sağlayacak olan büyük bir ormana sahip olacak kadar şanslıydı.

Her konuda Limoges ideal yeri kanıtladı. İşçiler kasabaya akın etti ve 1819’da dört porselen fabrikası toprağı süsledi.

1861 yılına gelindiğinde bu, 3.166 işçiyi destekleyen 27 fabrikaya tekrar yükselecek.

Limoges, Fransız porselen pazarında güçlü bir yere sahipti ancak 1855 yılına kadar Amerikan sahnesini ele geçirmeye gerçekten başlamamıştı.

1870’lerde Limoges nihayet porselen sürecini mükemmelleştirdi ve daha sonra üretilen eşyaların bugüne kadar yapılmış en iyi antik Limoges porselenlerinden biri olarak kabul edildi.

ABD’ye ithal etmek için porselen arayışı içinde 1842’de New York’tan Limoges’e gelen David Haviland, topu yuvarladı. Kendi ailesi Limoges’ten göç ettiği için ürünün güzelliğini ve pazarlanabilirliği biliyordu.

1855’te Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Limoges porselenlerine olan talep, Haviland’ın kasabadaki kendi fabrikasını kurmasını istedi.

1850’lerin sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan satışlar şehirde üretilen antik limogos porselenlerinin yaklaşık yarısını oluşturuyordu.

Limoges’in şu anda ABD’ye satışları için ne ölçüde bağlı olduğu göz önüne alındığında, ABD’ye yapılan ihracatın azaldığı ve ardından tamamen durdurulduğu İç Savaş sırasında doğal olarak büyük bir darbe aldı.

Sonunda biraz yardımcı olan diğer ülkelere ihracat yapmak için mücadele etmek zorunda kaldı.

Antik Limoges Toplama Porselen, eğer aradığınızı biliyorsanız çok faydalı olabilir.

Bugün, Limoges Porcelain markaları, Fransız hükümetinin bir tanımını taşıyor.

Bu yüzden, bir parça limoges porselenini gördüğünüzde, gördüğünüz işaret belirli bir stüdyoya ait değildir. Standart Limoges porselen markalarını kullanmayı tercih eden bölgedeki birçok stüdyodan birinden gelebilir.