kitap-alanlar
29 Temmuz 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Cihangir İkinci El Kitap Alanlar

Cihangir İkinci El Kitap Alanlar

Bizim geçmişimiz ve geleceğimiz olan kitaplarımızı her ne kadar koruyup saklamak istesek de bunu başaramıyoruz. İş koşulları, ev şartları gibi özel nedenlerden ötürü kitaplarımız ya koltuklarımızın altında ya da depoda bekliyor. Ancak aklımıza ikinci el kitapçılar gelmiyor. Çoğu eski kitaplar çöplerde yok olup gidiyorlar. Oysaki bu kitapları ikinci el kitapçılar vasıtasıyla satabiliriz.

Çağımızda artık ikinci el kitap alanlar ya da sahaflık mesleğini yapanların varlığını unutmuş durumdayız. Çünkü teknoloji çağında kimsenin ikinci el kitap satış işini yapacağını düşünürüz. Ama antikacılık mesleğini düşündüğümüzde ne kadar yanılmış olduğumuzu görüyoruz. Hatta bizim çağımızın gerisinde kaldığını düşündüğümüz bu sahaflar kendilerine ikinci el kitap sitesi kurarak işlerini yürütmektedirler.

İkinci El Kitap Alanları Nereden Bulabiliriz?

İkinci el kitap alanların çoğunun ikinci el kitap sitesi mevcuttur. Hatta bazı ikinci el kitap alanlar evlere servis yapmaktadır. Yaşadığınız bölgedeki sahafları internet üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz.

İkinci El Kitapları Satarken Ya Da Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İkinci el kitaplarımızı satarken birkaç adet ikinci el kitap satış yapan yer ile görüşüp en iyi fiyatı kim veriyorsa satışlarımızı onlara yapabiliriz. Kitaplarımızı incelemek isteyenlere dikkatli davranmaları konusunda uyarmalıyız.

İkinci el kitap alırken kitapların mutlaka eksik sayfaları, yırtık olup olmadığı, yazılarının okunabilirliğini kontrol etmeliyiz. Fiyat konusunda pazarlık etmeyi unutmayalım.

kitap-alanlar