9 Haziran 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Antika Masa Eski Masa Mobilya

Antika Masa Eski Masa Mobilya

 

Sandalyenin yanında, masa belki de insan tarafından bilinen en eski mobilya şeklidir. Elbette, narin ve mobilden masif ve törene kadar stilleri olan en çok yönlü olanlardan biri. Tablolar genellikle belirli bir tarza, döneme sahip veya mobilya tasarımcılığına ait önemli örneklerdir.

Aşağıda listelenen koleksiyoncularla karşılaşılabilecek en yaygın antika tablo türlerinden bazılarıdır. Formlar yüzyıllar öncesine dayansa da, bugün çoğu ortak kalır ve hem antika hem de modern versiyonlarda bulunabilir .. Makaleleri okumak ve çeşitli zaman zaman ve yemek masası stilleri örneklerini görmek için aşağıdaki tabloların adını tıklayın.

 Bu tür bir masa 18. yüzyılda hafif, taşınabilir bir mobilya türü olarak ortaya çıktı. Bir tepsi ve katlanabilir bir ayaktan oluşur.

Kelebek masası Bu damla yapraklı kapı ayak masaları yemek için kullanılır. Kelebek terimi, kullanımda oldukları zaman yaprakları tutan kanat şeklindeki destekleri ifade eder.

Konsol ve İskelet Masa Bir konsol masasında, duvara yaslanmış düz bir tarafı vardır. Masanın diğer tarafı oldukça süslü olabilir. Erken konsol masaları duvara tutturuldu. İskele masası, bu masa tarzı için başka bir isimdir.

Yarımat tablo yarımay yarım ay çevirir için tabloda bu tür adıdır şekli anlamına gelir. Yarım daire şeklinde olabilirler veya yükseltildiğinde tam bir daire oluşturacak şekilde düşen bir yaprağa sahip olabilirler. Bunlar bir duvara saklanabilir ve gerektiğinde servis yapmak için uzaklaştırılabilir.

Bu kullanışlı yemek masası türü, daha büyük bir masa gerektiğinde yaprakları desteklemek için dışarı açılan bacaklara sahiptir. Genellikle küçük ayarlarda kullanılır, bunlar bir duvara saklanabilir ve yemek için kullanılmadıklarında vurgu tabloları olarak kullanılabilir.

Bu küçük masalar başlangıçta mum ayağı olarak, çiftler halinde ve çoğu zaman bir Blackamoor şeklinde kullanılmıştır. Genellikle yuvarlak tabla benzeri bir üste sahip bir kaide tabanına sahiptir ve ilk kez 17. yüzyılda kullanıldığından beri birçok farklı tarzda yapılmıştır.

Genellikle sandalyeler denir, tepeler açılır ve kilitlenir, böylece masa tabanı oturma için kullanılabilir. Taban ayrıca sık sık depolama için bir çekmeceye sahip olacak, dolayısıyla addaki bir tutucunun referansı olacaktır.

 Bu masa tipi modern bir kokteyl masası olarak kullanılabilir. Aslında Çin’de uyku veya rahatlama için yükseltilmiş bir platform olan bir Kang üzerinde kullanıldı.

Her iki tarafa da katlanabilen küçük yapraklarla portatif, küçük bir masa türüdür. Aslen 1700’lerin ortasına tarihlenen, bunlar genellikle yuvarlatılmış kenarlarla dikdörtgendir. Küçük yapraklar, yükseltildiğinde bir bitiş masası veya küçük bir servis masası olarak kullanımda çok yönlülük sağlar.

Antika Masa Eski Masa Mobilya Alanlar

Bu masaların genellikle üç bacağı ve yuvarlak üstleri vardır. Üst kenarı boyunca ahşap, pasta kabuk ve böylece adı andıran dekoratif bir şekilde kıvrılmış. Queen Anne ve Chippendale dönemlerinde birçok parça tablosu yapıldı.

 Çay masaları, çayı içmek için bırakılan yaprakların aranan bir mal olduğu bir zamanda çay sunumunda kullanıldı. Bu küçük masalar yoldan çıkarıldı ve çay servisi zamanı geldiğinde odanın ortasına taşındı.

Bu tür bir masa orta çağlara kadar uzanır. İki veya daha fazla sehpa üzerinde oturan dikdörtgen üstleri var. Basit, taşınabilir mobilya parçaları olarak ortaya çıktılar, ancak zaman geçtikçe daha da süslü oldular.