9 Haziran 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Antika Nedir Cevabı

Antika Nedir Cevabı

Antika terimi bu günlerde oldukça gevşek kullanılmaktadır ve çoğu zaman onu kullanan kişinin yaşını sert ve hızlı bir tanımdan daha fazla yansıtan bir biçimde son bulmaktadır. Örneğin, bir gence  1960’lardan kalma bir “antika” gibi görünmekle birlikte, kıdemli bir yetişkin antikaları ebeveynlerinin evlerinde veya ebeveynlerinin evinde gördüğü veya gördüğü nesneler olarak görebilir.

Bununla birlikte, saf terimlerle ve Birleşik Devletler Gümrük Servisi tarafından yayınlanan “resmi” tanımlamaya göre, antikalar geleneksel olarak kayışlarının altında en az 100 yaşları olan ürünler olarak kabul edilmiştir. Bu, ölçeğin her yıl daha fazla nesne büyüdükçe ve o zaman dilimine sığdıkça kaydığı anlamına gelir.

Yine de, bu durum antikacılar, yazarlar ve pek çok deneyimli değerlendirme uzmanı arasında tartışmalı bir konu olabilir.

“Uzmanlar” Arasındaki Farklı Görüşler

Gerçek şu ki, bir antikaın ne olduğunu bir antikalara “uzmanlara” sorabilir ve bazı farklı cevaplar alabilirsiniz. Antik uzman gruplarının bir araya geldiği ve şu soru sorulduğunda bu konuda sıcak tartışmalar yaşandı: Antik nedir?

Bazı uzmanlar, bir nesneyi antik sayırken, daha fazla stile ve üst düzey tasarıma bakarlar. Antikaları tasarımın “başyapıtları” ve sadece en yüksek kalite olarak görüyorlar. Bu değerlendirme ile, her yaştan ilkel mobilyadan her şey geç 1900’lerin Amish bez bebek meçhul etmek istiyorum değil bakılmaksızın, söz konusu kalemlerin nadir antika olarak değerlendirilebilir. Diğer birçok yazar ve uzman bu insanlarla aynı fikirde değil.

Bu bilmeceye bakmanın bir yolu, stillerin eski moda bir bakış açısıyla modernliğe doğru çarpıcı biçimde değiştiği çizilen çizgidir. Etek altı kısaltılmış ve sadeleştirilmiş ve 1920’lerde 1930’lara taşınan tüm öfke açısal  tasarımıydı. Bu moda ve tasarım gelişmeleri, bu geçiş dönemi boyunca diğerleri arasında ileri görüşlü bir virajla, önceki yıllarda yüzyıllarca tanık olan Edward, Viktorya ve Sömürge dönemlerinde görülen ayrıntılı stillerle keskin bir tezat oluşturuyor.

Bu düşünceyle, bir bakış açısı 1920’den önce yapılan eşyaları antika olarak ve daha yeni parçaları “koleksiyon” olarak görmek. Bununla birlikte, antik ölçek , takvim içerisinde ilerlerken bu nesnelerin gerçek yaşı ile ilgili olarak kaymaya devam etmektedir . 2020’de aradığımızda, tüm bu nesneler ABD Gümrük Servisi tarafından antika sayılacak. Bu tanım, antika ve antika eşya ticareti yapanlar tarafından yaygın olarak takip edilmektedir.

Sattığınız Eşyaları Tanımlamak

Niyeti en iyi olan en dürüst satıcılar bile, eskiden kalmadıkları zamanlarda mallarını antika olarak tarif etmekte hata yapabilirler. Ancak satıcılar terminolojiyi yanlış kullandıklarında, özellikle de tekrar tekrar yaptıklarında, bu hatalar bütünlüklerini çok kolay bir şekilde baltalayabilir. Sadece bu nedenle, gerçekleri doğru anlamaya çalışmak iyi bir fikirdir.

Bir koleksiyonun – 100 yıldan daha eski bir şeyin – bir antika olarak meraklı alıcılara sadece bir tane üstesinden gelmeye çalıştığını hissettirdiği bir eşyayı tanımlaması. Sattığınız şey hakkında cahil görünmenize neden olabilir, hatta daha da kötüsü sahtekâr.

Bir nesne 100 yıldan daha yeni ise, koleksiyona veya ortak bir terminoloji (örneğin, kıyafet ve takılar gibi) ise “vintage” olarak adlandırın. Eğer bir ödevinizi yaptıktan sonra 100 yaşın üzerinde bir dürüst olduğunuzu hissediyorsanız, antika olarak tanımlamak son derece iyidir. Bazı çevrimiçi satış mekanlarında, antikaları kolleksiyon veya antikalardan ayıran özel kategoriler vardır . Doğru elde ederek daha iyisini yapacaksınız, çünkü potansiyel müşteriler anahtar kelime aramalarına güvenmenin yanı sıra aradıklarını bu kategorileri kontrol edebilirler.

Antika bir alışveriş merkezinde ya da bir şovda satsanız bile, eşyalarınızı doğru şekilde etiketlemek ve temsil etmek size iyi hizmet edecektir. Müşteriler, iyice araştırılmış ve uygun şekilde pazarlanan harika ürünler sunmak için elinizden gelenin en iyisini yaparsanız, standınızdaki yenilikleri görmek için tekrar tekrar gelecektir.

Antika Nedir?

“Antika” kelimesi ismimizde belirgin bir şekilde belirtilse de, tarih ve gelenek geleneğin kalmasını zorunlu kılar, geleceğe doğru gelişiriz. İlgi alanımız ve tekliflerimiz de genişlemeye ve evrimleşmeye devam eder. “Geleneksel antikalar” olarak adlandırılabilecek ve her zaman Sandviç Antikalar olan mücevherin önemli bir yüzü olacaktır, g . sıra ve evrim bizi de yeni yönlere götürür. Güzel ve çağdaş sanat, heykel, fotoğrafçılık, modern ve eklektik, temel felsefemiz: İlginç mi? Kalite mi? Bu kriterleri karşılıyorsa, onunla ilgileniyoruz ve onu sunmak için çalışıyoruz.

Bu nedenle, görmemiz gerektiğini düşündüğünüz bir şey varsa veya tekliflerimizle ilgileniyorsanız, lütfen bu web sitesi, Facebook, e-posta, telefon görüşmesi veya daha iyisi aracılığıyla bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. Kelimenin tam anlamıyla, hem gelip hem de gidiyor, tam yanımızdan geçmek zorundasınız!

Daha fazla ayrıntı için “Hakkımızda” bölümümüzü inceleyin ve Blogumuzu unutmayın! Sık sık durun, yaklaşan haberler ve etkinlikler için Facebook, Twitter veya Instagram’a göz atın ve sürekli değişen ilginç ve kaliteli menzilimize göz atın.

Önceki Yazılar:

Sonraki Yazılar: