9 Haziran 2019 Yazarı ufks77 0

İstanbul da Antika ve Mobilya Alım Satımı

Antika ve Mobilya İstanbul da Alımı Kim Yapar

Upcycling, eski veya atılan malzemelerin tekrar kullanılabilir bir şeye dönüştürüldüğü bir yöntemdir.
Upcycling ve geri dönüşüm arasındaki fark basittir. Geri dönüşüm, plastik, kağıt, metal ve cam gibi tüketim malzemelerini alır ve bunları yeni bir tüketici ürününe dönüştürülebilmeleri için parçalar (genellikle daha düşük kalitede). Bir eşyayı parçaladığınızda karınca malzemelerini parçalamazsınız, sadece tamamen yeniden şekillendirirsiniz. Ek olarak, yükseltilmiş öğenin kalitesi orijinalinden aynı veya daha iyi kalitededir.
Upcycling çevreye karşı faydalıdır, çünkü eylem malzemeleri atık sisteminden kurtarır veya kaldırır. Ayrıca geri dönüşümden daha az enerji gerektirir ve yenilikçi düşünce sürecini teşvik eder.
The Conscious Club’da birçok antik unsur var, antikalar binanıza sıcaklık, tarih ve karakter katıyor. Güzel bir artı, aynı zamanda değerini tutar olmasıdır!

ANTİK TABLOLAR

Bilinçli Kulüp’teki tüm masaların antika ve yuvarlak ahşaptan yapılmış olduğunu biliyor muydunuz? Masaları Yeşil Tapınak’ta 300 yıllık meşe döşeme tahtalarından ünlü Wester Kulesi’nden yaptık. Bu, VOC gemilerinin hepsini yaptıkları 1700’lerinkiyle aynı meşedir ve bu ahşabı Oudekerk gibi eski Hollanda kiliselerinin tavanlarında görmeye devam edebilirsiniz. Salondaki el ilanı masamızdaki odun eski bir çiftlikten geliyor ve eski ordu dolaplarını kafe alanımız için masalara dönüştürdük.

ANTİK KAPI

Antika kapılar zerafet duygusu aşılamak için tasarlanmıştır. Bugün, bu aynı kapılar herhangi bir kapı aralığında tarihi bir his yaratabilir. Bunun yanı sıra binaya anında karakter veriyorlar. Modern kapılar ve antika kapılar arasındaki farkı, olağandışı büyüklüklerine göre görebilirsiniz. Yeşil Tapınak’taki antik cam oda bölücüler, Yeşil Tapınağa kendi benzersiz hissini veren 19. yüzyıldan kalmadır. Mutfakta antika dolap kapıları kullandık ve 3 kapılı sistem kullandık.

ANTIK ÇEŞİTLERİ Antika oluşan koleksiyonu bulabilirsiniz. 70 yıllık antika satış tarihçeleri ve uzun yıllara dayanan tecrübeleri ile isimlerini Amsterdam Spiegelkwartier sanat bölgesi içinde kurdular.

Tuvalet duvarımız, on yedinci ve on sekizinci yüzyıldan kalma beyaz sırlı çinilerle dekore edilmiştir. Tek bir beyaz fayans aynı renkte değildir, duvarda canlı bir görünüm oluşturur. Figürlü çinileri 1660-1680 yılları arasındadır ve Amsterdam kanal evleri için yapılmıştır. Onlarda görüntülenen eski Hollandalı çocuk oyunları. Genellikle mutfaklarda, şöminelerde ve tuvaletlerde görülürlerdi.

BENCHES

Tüm tezgahlarımız el yapımıdır ve The Bilinçli Kulüpte bir bankta oturduğunuzda her zaman bir hikayesi vardır!
Soyunma Odaları Soyunma odalarındaki
tezgahlar Studio 150’deki eski tavan kirişlerinden yapılmıştır. Studio 150 eski bir müzik kayıt stüdyosu ve David Bowie ve Prince gibi birçok ünlü sanatçı orada şarkılar kaydetti! Stüdyo yıkıldı ama yeni bir hayat vererek hafızayı canlı tuttuk!
Kafe Kafe
alanındaki yeşil çelik banklar kendi tasarımlarımızdır. Ayrıca içlerinde fazladan bir kız gücü var, çünkü onlara kendimiz kaynak yaptık!
Yeşil Tapınak Yeşil Tapınaktaki
büyük duvar bankı, sokakta bulduğumuz eski paletlerden yapılmıştır. Ahşabı parçalara ayırıp tezgah için odun olarak kullandık. AQUAMARYN’in organik cila boyasını beyaz boyadık. Işıklardaki yapı sürdürülebilir led ışıklardır ve her renge çevrilebilir!
Yeşil Tapınak’taki sandalyelerin de yükseltildiğini biliyor muydunuz ? Mauser tasarım konferans koltuklarının eşsiz bir koleksiyonuna sahibiz.

BAR

Barın üst kısmı için çevre dostu, güvenli ve organik reçine kullandık. Bitkisel yağ bazlı epoksi reçinesi düşük seviyelerde uçucu organik bileşiklere “VOC” veya tespit edilebilir dumanlara sahiptir, toksik değildir, gıda güvenli ve hatta hipoalerjenik olarak sınıflandırılmıştır!

SACRED TABLOLAR

Bilinçli Kulüp’te Hinduizm, Budizm ve Şamanizm’den birçok farklı dini heykel bulacaksınız. Onları koruma ve aydınlanma yolunun temizliği için gösteririz.
Lord Ganesha
Bilinçli Kulüp’e girdiğinizde hemen Ganesha tarafından karşılanırsınız. Lord Ganesha, Hinduizm’deki en iyi bilinen ve en çok tapılan tanrılardan biridir ve fil kafası onu tanımasını kolaylaştırır.
Ganesha, engellerin kaldırılması, sanat ve bilimin patronu ve akıl ve bilgeliğin devası olarak büyük saygı görüyor. Başlangıç ​​tanrısı olarak tören ve törenlerin başında onurlandırılır.
Lord Ganesha, The Bilinçli Kulüp’teki kapı bekçisidir ve onu Yeşil Tapınak’ta ve Zen Salonumuzda da bulabilirsiniz.
Buda
Barımızda orijinal Buda, Siddhartha Gautama’nın antik bronz heykelini bulabilirsiniz. Buda, kendisinin aydınlanmasını sağladıktan sonra, acıyı ortadan kaldırma ve nirvana’ya ulaşma yollarının öğretmeni idi.
Lord Krishna Kafemizde
güzel bir Krishna heykeli bulabilirsiniz. Krishna, Hinduizm’deki şefkat, şefkat ve sevgi tanrısıdır ve Hint ilahları arasında en çok rağbet gören ve saygı duyulan kişilerden biridir. Krishna’yı hatırlamak, bize varlığımızın amacını hatırlatır. Bilincimizin derinliklerinde işler yapmak, asla yanlış gitmememizi sağlar.
Lord Shiva
Shiva, Brahma ve Vişnu’yu içeren Hindu üçlüsü olan Trimurti’nin içindeki “yıkıcı ve dönüştürücü” dir. Shaivism geleneğinde Shiva, evreni yaratan, koruyan ve dönüştüren Yüce varlıktır.
En yüksek düzeyde, Shiva, biçimsiz, sınırsız, aşkın ve değişmeyen mutlak Brahman ve evrenin ilk Atman’ı (ruh, benlik) olarak kabul edilir. Shiva ayrıca yoga, meditasyon ve sanatın tanrı olarak kabul edilen Adiyogi Shiva olarak da bilinir.

Önceki Yazılar:

Sonraki Yazılar: