0531 981 01 90 Antika Eşyalarınız Plaklarınız Kitaplarınız Osmanlı Objeleriniz Adresinizden Alınır.

İçerenköy Antika Alanlar

 

İstanbul’un lüks semtlerinden Erenköy’ün yanında olan İçerenköy onunla aynı köklü geçmişi taşıyor ve İçerenköy antika alanlar ve satanlar bu konuyu biliyorlar.

 

Yaşam kalitesinin eskiden beri yüksek olduğu bir semt olan Erenköy aynı zamanda İçerenköy antika alanlar için de bilinen bir semt. İkinci el eşya alım ve satımından çok farklı olarak bu semtlerde antika yağlı boya tablolar bile evlerde ve özel koleksiyonlarda yer alabilir. Aynı zamanda mobilya grubunda eski çekmeceli yazı masaları, kavisli kapaklı ceviz dolaplar, oymalı büyük büfeler, aslanağzı denilen biçimde ayakları olan berjer koltuklar, porselen ve desenli kahve takımları, tepsiler, gümüş eşya grubunda bu metalden yapılmış ve işlenmiş her türlü eşya ama özellikle takılar, eski radyolar, gramofonlar Erenköy’ün eski ve zengin köşklerinden hâlâ çıkabilir. (Gramofon çıkarsa İçerenköy plak alanlar çok mutlu olacaklar.) Bu çeşit malzemeler hem eski hem de az bulunur olma özelliklerinden dolayı antika sayılacaklardır.

 

 

Antikacı Kimdir?

 

Bir antikacı ise bu çeşit değerli eşyaları alıp satan kişidir ve sahip olması gereken ilk özellik de dürüstlüktür. Eşyanızın gerçek değerini vermeyi meslek ilkesi edinmiş antikacılarla çalışın. Bu iş kötü niyetli kişilerin eline kalmamalıdır. Ayrıca hem bu eşyaları almayı veya satmayı düşünenler hem de İçerenköy eski ikinci el kitap alan yerler için Erenköy ve İçerenköy uygun semtlerdir. Çünkü o oymalı büfelerin içinde çoğunlukla kitaplar da vardı. Hatta bazısı el yazması bile olabilir.

 

 

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir