Kadıköy Antika Alanlar Değerleme

Çoğu insan, eski nesillere aktarılan eski antikalara ya da araba çizme satışlarından alışılmadık buluntulara sahiptir, ancak değerleri hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Bir servete mi yoksa biraz eski tatınıza mı oturduğunuzu keşfetmenize yardımcı olacak birkaç fikir.

Kadıköy Antika Alanlar Eşya Alım Satım

Öncelikle, Patrick Van der Vorst ve her biri farklı mobilya türlerini içeren 48’in üzerinde koleksiyon kategorisinde uzmanlaşmış 68 eski Sotheby’s ve Christie’nin uzmanlarından oluşan ekibinin liderliğindeki eşyalarıma değer vermek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanızı öneririz. Öğenizin fotoğraflarını ve ayrıntılarını yükledikten sonra, Değer Öğelerim uzmanları size öğenin geçmişini ve değerini 48 saat veya daha kısa bir süre içinde ayrıntılarıyla anlatan bir PDF raporunu ve çevrimiçi sertifikayı e-postayla gönderir   Herkese uzmanlık kazandırmak amacıyla Value My Stuff’e “ The Antiques Roadshow online” adı verildi . Antik döneminizin yapıldığı dönemi veya komisyona ek olarak kullanılan ahşap veya malzeme türünü belirlemek isteyip istemediğiniz.

ikincisi, çevrimiçi bakmaya başlayın, çünkü orada Kadıköy antika satan ve sergileyen şaşırtıcı siteler var ve bu, bir değeri bulmak için en kolay yol olabilir, özellikle de adlandırılmış bir nesneyse veya yaşın ne olduğu hakkında küçük bir fikriniz varsa olduğunu. Satılık antika eşya seçimlerinin yapıldığı gibi web sitelerine bir göz atın ve böylece gizemli eşyalarınızı orada görebilirsiniz.

Kadıköy Antika Eşya Alanlar Eşya Alım Satım

Önereceğim bir sonraki adım, değirmenciler rehberleri gibi referans kitapları olacaktır. Fiyat rehberi, fotoğraflar ve kısa açıklamalar konusunda çok bilgilendiricidirler. Kadıköy antika mobilya değerleri geniş bir seçki sunarlar, böylece daha büyük eşyalar için faydalı olabilirler. Ayrıca, Gillows of Lancaster gibi bazı seramikler, cam eşyalar, seramikler ve tasarımcılar hakkında daha fazla uzman kitap bulabilirsiniz. Harika bir okuma olabileceğinden eski ikinci el fiyat rehberlerini almamaya özen gösterin, ancak fiyat yapıları değişmiş olabilir ve mevcut piyasa değerleri ile güncel olmayabilir.

Gidilecek en iyi yer antika ihaleleri, uzman değerleyicileri olduğu için ve öğeyi bunlara götürür veya fotoğraf gönderirseniz. Kadıköy antika alanlar mallarınızı kendileri aracılığıyla satabileceğiniz umuduyla size ücretsiz bir değer verir. Deneyebileceğiniz iki tür açık artırma vardır. Genel satış odaları çoğu ürün için mükemmeldir, ancak gerçek bir hazineniz olduğunu düşünüyorsanız, daha fazla uzmanlık açık artırmasına gidin. Oldukça sık sık uzman değerleme günleri alabilirler ve yaklaşık yaş ve değer de dahil olmak üzere tüm ayrıntıları öğreneceksiniz. Onlar aracılığıyla satış yapmaya karar verirseniz, sadece% 30’a varan satış komisyonu ve ayrıca lot ücretleri, sigorta ve fotoğrafçılık ücretleri alacağınızı unutmayın. Ayrıca bir rezerv bulundurmayı da ihmal etmeyin, aksi halde değerli mülkünüzü hiçbir şey için satmazsınız.

açık artırma çekiç

Sonunda uzman Kadıköy Antika Alanlar deneyebilirsiniz . Genellikle size bire bir hizmet verebilirler, ancak ürünü satın almak ve kar satmak için uğraşırlar, böylece saygın bir satıcı aradığınızdan emin olun.

Kadıköy Eski Antika Eşya Alanlar Eşya Alım Satım

Durum, restorasyon, yaş, orijinallik, kanıt ve kalite gibi antikalarınızın değerini etkileyebilecek pek çok farklı şeyin olduğunu unutmayın. Bazen binlerce poundluk benzer eşyayı sadece sizinki yüzlerce değerinde bulmak için yanlış model ya da birçok değişiklik olduğu için görebilirsiniz. Örneğin, antika dünyasında 2000 £ civarında satılık iyi kalite antika bürolarını görebilirsiniz, ancak 500 £ için diğerleri fotoğrafta aynı görünebilir, ancak kalite ve koşulda önemli bir fark olabilir.

Neden birçok farklı koleksiyon antika görmek ve benzer bir parça tespit edip etmediğinizi görmek için neden antika dünyasına bir göz atmıyorsanız, yıllardır merak ettiğiniz bir parçaya ışık tutabilir.