kitap alanlar
15 Eylül 2019 Yazarı ufks77 Kapalı

Kamiloba İkinci El kitap Alanlar

Kamiloba İkinci El kitap Alanlar

‘Kitaplar da kapılar gibidir. Bir kez açtın mı bambaşka dünyalara geçiverirsin.’ (jeanette winterson). Bu kapılar bilim kurgu kitaplarındaki portallara ne kadar benziyor değil mi ? Bu portallar sayesinde tarihin gizemine ışık tutabilir, felsefenin düşündürücü yollarında gezebilir, bilim kurgunun karmaşık, coğrafyanın ise muhteşem dünyasında bir tura çıkabilirsiniz. Bu portalları bulucağınız yerler nereler midir? Tabiki de kitapçılar ve sahaflardır.

Kitap Alırken Dikkat Edilecekler?

Kitaplar bambaşka alemlere açılan kapılar ise öncelikle siz nereye gitmek isteyeceğinizi bilmelisiniz. Sizin kişiliğinize , ilgi alanınıza ve zevklerinize uygun kitabı bulmalısınız. Burada kitapçılar, ikinci el kitapçılar , ya da sahaflar ile konuştuğunuzda size yardımcı olacaklardır. İkinci el kitap sitesi ne girdiğinizde de sizin ilgi alanınıza göre bir kitap araştırması yapabilirsiniz.

İkinci El Kitap Almanın Riskleri ?

İkinci el kitap alanlar dan alışveriş yapmak avantajlı mıdır yoksa dezavantajlı mıdır peki? Tabiki avantajları daha fazladır ama ufak tefek dezavantajlar da olabilir. Alacağınız kitabı daha önce başka birinin daha kullandığını unutmamak gerekir. İkinci el kitap satışı ‘da ki en büyük problemlerden birisi daha önceki kullanıcın ya da kullanıcıların kitaba verdiği hasarlardır. İkinci el kitapçılar genelde büyük hasarlı kitapları alıp satmasalar da gözden kaçanlar olabilir. İkinci el kitap satışı ‘ ndan kitap almadan önce mutlaka kitapların durumuna dikkat etmeliyiz.