Menü Kapat

Murano Alanlar Cam Vazo İtalyan Camlar Alan Yerler

Murano Alanlar Cam Vazo İtalyan Camlar Alan Yerler

Murano Alanlar özel bir şey var . Ancak birçok taklit Murano camı denemesi yapıldı, bu yüzden eserinizde özel bir şey olduğundan emin olmak önemlidir. Murano cam vazo otantik mi? Murano bardağın İtalya’dan mı?Murano camı konusundaki uzmanımız , antika sevgisini ve özellikle ailesinden Murano camını devraldı. Ustaların nasıl çalıştığını görmek için Murano’ya gitti, aile işinde uzman oldu ve bugün Murano cam müzayedelerimizi iyileştirmek için tutkusunu ve uzmanlığını kullanıyor. Burada Murano camının tarihi ve tekniği ile orijinal parçaların nasıl online satın alınabileceği hakkında daha fazla bilgi verilmektedir.
Murano Cam hakkında
Murano camcılığının tarihi 8. yüzyıla kadar uzanıyor. 12. yüzyılda Venedik, ince cam ürünleri için son derece popüler hale gelmişti. Cam üretim işini eşsiz ve kârlı tutmak için 1271’de kabul edilen bir yasa, üretim için hiçbir yabancı cam ithal edilemeyeceğini ve hiçbir yabancı cam işçisinin çalıştırılmayacağını belirtti. Bununla birlikte, 13. yüzyılda tüm cam fırınları kanunen Venedik’ten Murano’ya taşındı, çünkü fırınlardaki yangınlar Venedik’in ahşap yapıları için büyük risk oluşturuyordu. Kombine olarak, bu iki yasa Murano Camlar bugün hala benzersiz olmasını sağlar ; İtalya’da küçük bir ada grubundan sanatçılar ve zanaatkarlar tarafından yaratılmıştır. Cam yapımının sırları babadan oğula, ustadan öğrenciye geçiyor.

Murano camındaki ‘özel içerik’ silika kumu iken, camı düşük sıcaklıklarda eritmek ve güzel nesneler oluşturmak için özel akışlar ve stabilizatörler eklenir. Kobalt ve bakır gibi minerallerin yanı sıra altın ve gümüş folyo da sıklıkla renk için eklenir. Asırlık teknikler hâlâ kullanılıyor ve Murano camını çok özel bir sanat yapıyor.
Ne yazık ki hem çevrimiçi hem de Murano bölgesinde bulunabilecek birçok sahte Murano cam objesi var. Murano camını tüm dünyaya ayıran benzersizliği, karmaşıklığı ve tekniğin karmaşıklığı nedeniyle, taklit etmek oldukça popülerdir. Ama gerçek bir  ile sahte satın alma arasındaki farkı , çevrimiçi satın alırken bile söylemek mümkün ! Catawiki’nin uzmanı Fiamatta’dan 4 tavsiye:

1. Web sitesi

Bir web sitesinin güvenilir olup olmadığını size bildiren birçok gösterge vardır. İtalyan Murano şirketleri bugün online satış yapıyor ve Catawiki gibi çevrimiçi açık artırma platformlarında birçok orijinal, eski Murano objesi bulabilirsiniz. Tüm Murano cam vazolarını ve kalite ve otantiklik için açık artırma için teklif edilen diğer nesneleri inceleyen Fiamatta gibi şirket içi uzmanlardan oluşan bir ekibimiz var. Ve size sıklıkla bir nesnenin tarihi hakkında çok şey söyleyebilirler.

2. Fark

Her Murano Alanlar ve diğer sanat eserleri elle üretilirken, kopyaları çoğunlukla seri üretiliyor. Bu yüzden çevrimiçi satın alırken, usulsüzlük fotoğraflarına yakından bakın: hafif bir pürüzlü yüzey veya camda küçük bir baloncuk. Bu ‘kusurlar’ Murano camını eşsiz yapan şeydir. Murano camının bir diğer özelliği de renklerin son derece parlak ve zengin olmasıdır, bunun yanında renklerin bazen üzerine püskürtülmesini sağlar. Camdan ışıkla parlayan resimler, rengi daha net görmenize yardımcı olabilir.

3. Orijinallik İspatı
Murano camı nesnenizin orijinal olduğuna dair kanıtlar verilir. Orijinallik sertifikası, sanatçının imzasının resmi, camın altında resmi Vetro Artistico® Murano ticari markası bulunan bir etiket veya ‘Murano Camı’ yazan ve ‘Murano Tarzı’ yazan bir yazı, özgünlük.
Orijinal vintage Murano Alan Yerler , geçmişte bilinen birkaç cam fabrikası tarafından üretildi: isimleri, imzaları ve etiketleri iyi bilinir ve tanınır.

Neredeyse Murano camı taklitleri oldukları için, ‘vintage’ parçalar üzerindeki en jenerik etiketlere ve hatta tüm jenerik imzalara güvenmeyin. Eserinizdeki imzanın ünlü bir Murano ustasına ait olması durumunda, aynı cam sanatçısının güvenilir imzasıyla karşılaştırarak gerçek bir imzanın kontrol edilmesi esastır.
Ancak parça imzalı veya etiketli değilse, geçmişte daha az ünlü bir Murano cam fabrikasından gelmesi hala mümkündür. Bizim yılında  Antika Murano  Alanlar biz Murano İtalya’dan gerçekten olan ilişkilendirilmemiş parçaları eklemeyi unutmayın. Artık ne arayacağınızı bildiğinize göre, camın içine, üretim detaylarına ve ilgili tekniğe bakarak gözlerinizin kendiniz için onaylamasına izin verebilirsiniz.

4. Fiyat
Neredeyse herkes pazarlık için avlanmaktan hoşlansa da,Osmanlı Cam Beykoz ve diğer nesneleri alırken bunu yapmamak en iyisidir . Murano camı iyi bir sebepten dolayı ucuz değildir: cam eşsizdir, el yapımıdır ve antik özel teknikleri kullanan cam sanatçılar tarafından üretilir. Bununla birlikte, örneğin bir açık artırmada bunun için iyi bir fiyat alabilirsiniz, ancak ucuz pazarlıklardan uzak durun. Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen öyle!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
WhatsApp Destek