Menü Kapat

Antika Halı Alanlar

Antika Halı Alanlar

Antika halı alanlar Genellikle “Demir Halısı” olarak anılan Antika halıları, dokuma işlemi sırasında sıkıştırılan iki, üç veya hatta dört atkı (yatay fondöten) ipliği olan yoğun paketlenmiş yapıları için dikkate değerdir. Bu, her ne kadar sert olmasa da, yoğun olan, istiflenmiş (çift düğümlü) bir örgüyle sonuçlanır ve çok dayanıklı bir tekstil ile sonuçlanır. 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren Bünyan halıları tipik olarak yün çözgü (dikey temel) iplikler ve yün atkıları kullanılarak dokunur. 20. yüzyılın başlarına ait daha ince örnekler, yün atkıları bazen kullanılsa da, pamuk çözgülerinde dokunma eğilimindedir. Daha ince sivas kilim ve halılarının aksine, kır evi endüstrisinin tarzını yansıtan daha gevşek dokuma parçalar, 20. yüzyıla kadar yün çözgüleri ve atkıları gösterebilir. Bidjar halılarındaki yün, bu dağlık alanda yetiştirilen koyunlardan elde edilen y

ün kullanımının bir sonucu olarak son derece yüksek olma eğilimindedir. Doğal boyalar tipik olarak 1930’larda kullanılır, ancak sentetik kırmızılar ve pembeler kesinlikle 1880’lerde olduğu kadar erken görünen parçalarda görülebilir. Bidjar tasarım nomenklatürü çok geniştir. Klasik (Safevî Hanedanlığı) stilize elmas, yaprak veya balık ve küçük çiçeklerin “Herati” türetilmiş tasarımı, Bidjar halılarında en sık görülen tasarımdır ancak dokumacılar hereke halısı ve “Afgan” ı da kullandılar. tasarımların yanı sıra çarpıcı “Açık Alan” formatlarını da tasarlar. Bidjars kilim oldukça kaba dokuma ve oldukça geometrik, ya da çok ince dokuma ve zarif olabilir. Bidjar bir köy olduğu için tasarımlar nadiren görülür, Tebriz, Keshan veya Isphahan gibi şehirlerden gelen kilimler kadar gerçekte çiçek ve kıvrımlıdır. Antika halı türlerinden ve halı türlerinden bağımsız olarak, satıcılar ticaret açısından uzmanlaşabilirler, hemen hemen antika Farsça halılarını gerçekten takdir eden her satıcı, antika ipek halılarını bir sanat formu olarak ve dokuma açısından teknik olarak takdir eder.

Antika Halı Hizmetleri

Geçmişi en güzel anlatan ve antika tutkunlarının çok fazla önem verdikleri ürünlerden bir de halılardır. Çok eski yıllardan günümüze kadar gelmiş ve özenle muhafaza edilmiş tüm antika değeri bulunan halıları firmamız bünyesine dahil etmek için sizden satın almaktadır. Genel olarak her evde bulunan bu tarz ürünlerinizi satmak zorunda kaldığınız zaman firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Yapmanız gereken antika halı alan firmalar arasında her zaman en güvenilir olan firmamız ile iletişime geçmek ve ürününüz fiyat teklifleri almaktır. Elinizde bulunan bu tarz parçaları en güvenli şekilde firmamızda değerinde alımları yapılmaktadır. İşinde profesyonel olan ekibimiz çok kısa bir süre içinde yakından incelemeler yaparak anında fiyat belirlemektedir. Bu sayede hiç yorulmadan en kısa sürede hem fikir alabilir hem de kazançlı alış verişler yapabilirsiniz.

Antika Halı Fiyatları

Genel olarak çok farklı fiyatlar ile satışı ya da alımı yapılan ürünlerin başında yer alan antika halılar geçmişi bu güne taşıyan özel eşyalardır. Bu neden ile bir fiyat teklifinde bulunmak için uzman kişilerin inceleme yapması gerekmektedir. Antika halı alan yerler içinde firmamız fiyatlar konusunda kesinlikle değerinde özel rakamlar sunmaktadır. Böylece müşteri memnuniyetini her zaman kazanmaktadır.

İnce halılar güzelliği ve dayanıklılığı, özellikle el dokuması çeşidindeki halılar için ödüllendirilmekte ve hem sanat eserleri hem de fonksiyonel ev dekor öğeleri olarak değerlendirilmektedir. Antika halılar söz konusu olduğunda, antika halılar tipik olarak zaman içinde değeri arttıkça, eski olanlar daha iyidir.

ANTİKA HALI ALANLAR

Antika Halı Alanlar En çok aranan Orta Doğu ve Amerika’dan en eski kilimlerdir. Bu halılar elle düğümlendi ve halıların dayanıklılığını ve estetik güzelliğini devam ettirerek doğal malzemeler ve boyalarla yapıldı.Antika El dokuması halılar, kraliyet hanesi için imparatorlar ve krallar tarafından sıklıkla görevlendirildi. Hayatta kalan örnekler, dünyadaki sarayların, müzelerin ve özel evlerin içini süslemektedir.

HALI ALANLAR

Başlangıçta, bu çalışmalar yerde yatmak için çok kıymetli kabul edildi. Bunun yerine, duvarlara asıldılar ya da masaları örtmek için kullanıldılar. Ayaklarınızı halıya silmenize izin verilirse, çok önemli bir insan olarak kabul edildi. Antika Halı Alanlar el düğümlü halılar aynı amaçlarla ve sadece çok zengin ithal halılar kullanıldı ve bunları zemine ya da ocağın önüne yerleştirdi.

Antika el dokuma halı alan antikacı, Antika el dokuma halı alan , Antika el dokuma halı alan, Antika el dokuma halı alan, Antika el dokuma halı alan firmalar, Antika el dokuma halı alımı yapanlar, Antika el dokuma halı satmak istiyorum, Antika el dokuma halı hediye etmek istiyorum, Antika el dokuma halı değerlendirmek, Antika el dokuma halı satmak, Antika el dokuma halı alımı yapıyorum, Antika el dokuma halı satışı yapıyorum,Antika el dokuma halı kaç para, Antika el dokuma halı ne kadar eder, Antika el dokuma halı fiyatı, Antika el dokuma halı vermek istiyorum, Antika el dokuma halı alan dükkanlar, Antika el dokuma halı kim alır, Antika el dokuma halı atıyorum, Antika el dokuma halı nasıl satabilirim, Antika el dokuma halı satsam ne olur, Antika el dokuma halı alıcısı, Antika el dokuma halı alım satım, Antika el dokuma halı alan satan, Antika el dokuma halı alıcılar satıcılar,

Posted in Halı Alanlar

Related Posts

Call Now Button