Menü Kapat

Yeşilyurt Plak Alan Yerler Plak Alanlar Antika

Yeşilyurt Plak Alan Yerler Plak Alanlar Dükkanı

 Eski taş plaklardan şarkı dinlemenin zevki başkadır. Çok seyredilen Issız Adam filminin kahramanları da bu yüzden Yeşilyurt eski plak alan yerler denilen dükkanları sık sık dolaşıyorlardı. Ayla Dikmen’in Anlamazsın adındaki ünlü şarkısı da filmde taş plaktan sık sık çalınıyordu. Yeşilyurt İkinci el plak alanlar ve satanlara bu şarkı sık sık soruldu.

Plak Alıcıları

 

Fakat taş plaklar henüz antika değeri taşıyan eşyalar değiller. Bir eşyanın antika değerinde sayılması için en az yüz yıllık bir tarih isteniyor. Bu yüzden Yeşilyurt plak alım satım dükkanlarını şimdilik ikinci el eşya ticareti yapılan mekanlar olarak değerlendiriyoruz. Bu gibi dükkanlar bize nostaljik duygular yaşatıyorlar. Aynı zamanda sahaf adı verilen ve eki kitapların alınıp satıldığı yerler de Yeşilyurt plak alan yerler gibidir, meraklıları bilir. Bu dükkanların kendilerine özgü havası vardır. Gelen gidenler zaten çoğunlukla birbirini tanır. İstanbul’un Yeşilyurt semtinde de bu havayı taşıyan Yeşilyurt plakçı dükkanı bulmak kolaydır. Anadolu yakası ilçelerinden olan Bakırköy’ün mahallesi konumundaki Yeşilyurt Yeşilyurt plak alıcıları olarak geçen işletmelerin kolayca bulunacağı bir semttir.

 

İkinci El Plak Alanlar

 

Sadece plaklarınız değil, siyah beyaz kartpostallarınız, eski kitaplarınız ve özellikle eski Kuran’ı Kerim’ler bu dükkânlarda Yeşilyurt plak alanlar tarafından da değerlendirilebilir. Siz de koleksiyoner ruhu taşıyorsanız bu mekanlara arada bir uğramışsınızdır. Özellikle Yeşilyurt taş plak alanlar ve satanların mekanları ilginç yerlerdir.

 

 

Related Posts

Call Now Button
WhatsApp Destek