Menü Kapat

Antika Satmak Antikacılar Nerede

Yakınımdaki Antik Alıcılar? Antikaları Yakında, Çevrimiçi veya Televizyonda Satış Noktaları

Antika satmak, özellikle doğru zamanda doğru yerde, doğru yerde olması durumunda çok karlı olabilir. Gerçekten bir antika antika olup olmadığını ve eğer yaparsanız, bunun ne kadar değerli olabileceğine çeşitli faktörler katkıda bulunur. Düşünülmesi gereken bir başka husus, hangi satıcıya sattığınızı ya da kendiniz satmanız gerektiğidir. Satmadan önce ne bilmeniz gerektiğini ve antikalarınız için nereden bir alıcı bulacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Antika Olarak Ne Nitelikler?

Eski ve Satılan: Antika Müzayede ve Pazaryeri, antikaların tanımlayıcı bir özelliğidir.. Ancak, bir nesnenin antika olarak kabul edilmesi gerektiği zamanıyla ilgili tartışmalar mevcuttur. Makale, bazı kişilerin yaşın özel olması gerektiğine inandığını açıkça ortaya koyuyor. Bir standart 80 yıl, bir başkası 100 yaşında başlar. Ancak bazı satıcılar standardın 50 yaşında olması gerektiğine inanmaktadır.

Antika mobilya uzmanı  “genel olarak estetik ya da tarihi önemi nedeniyle değerli olan eski bir nesneyi ifade ettiğini”belirtiyor .Ancak, bayilerin bir antika tanımlamak için 1930 Tarife Yasasını kullanma eğiliminde olduğunu belirtti. Sadece bir antika (en az 100 yaşında) yaşını tanımlar. Bu tanım, bayilere, bir nesnenin antik olup olmadığını belirleme konusunda daha fazla alan sağlar, çünkü estetik veya tarihsel önem konusundaki yargıları atlar.

Bir Antikacı’nın Değeri Nasıl Belirlenir

Antikalarınızı satmadan önce, onları değerlendirmek her zaman iyi bir fikirdir. Bu size sahip olduğunuza ilişkin olarak bir bilgi verecektir, böylece parası ödenmeyecek. Bir değerleme uzmanına veya bayi antikalarınızı fiziksel olarak inceleyebilir ve size yazılı bir değerlendirme verebilir.

Antika Satmak

Herkes çevrimiçi antika satmayı öğrenebilir . Çoğu insan antika kelimesini düşündüğünde, büyükannesinin devasa ağır cep telefonunu ya da dört direkli karyola yatağını düşünürler. Antikalar cebinize sığacak kadar küçük her türlü şey olabilir. Diğer sitelere kolay erişimin yanı sıra bilgiye erişim sayesinde, antikalarınızı çevrimiçi olarak satarak para kazanmak nispeten kolaydır.

Antika Eşya Satmak

Eşyalarınızı satabilmeniz ve bunları antika olarak sınıflandırmadan önce, bir eşyanın antika olarak nasıl belirlendiğini ve kelimenin ne anlama geldiğini anlamalısınız. Webster Sözlüğü “gibi bir antika tanımlar , örneğin nedeniyle önemli bir yaş yüksek bir değere sahip mobilya veya teknikte çalışmalarının bir parça olarak bir tahsil nesne. Antika Eşya antik ticarette terimi daha fazla nesne değinmektedir 100 yaşında. Vintage öğeler 20 yaşında kabul edilir. Genel olarak, vintage 1960-1979 yıllarından, retro ise 1950-1950 yıllarını ifade eder.

Antika Satmak

Antikalar, değerli aile yadigarları ve güzel sanatlar satırken mümkün olan en iyi anlaşmayı elde etmenize yardımcı olacak bir antika satmak söz konusu olduğunda, birkaç görüş her zaman birinden iyidir.

Başlamanın en iyi yolu, eşyalarınızı veya bir fotoğrafını yerel satıcınıza veya bir müzayede evine götürmek.

Öğenizin nadir veya değerli olduğu bildiriliyorsa, uzman tavsiyesi için bir uzmana danışın.

güzel sanatlar ve antikaların her alanında uzmandır, bu nedenle çevrimiçi yi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Antika Eşya Satmak

Farklı satıcılardan gelen notları karşılaştırabilmeniz için her zaman değerlemenizle ilgili ayrıntılı bir açıklama isteyin.

Bu, sizi piyasa değerinin altında teklif edebilecek ahlaksız bayilere karşı korumaya yardımcı olacaktır.

Bir satıcıya veya bir müzayedehaneye satış yapmayı tercih edin, onların da kar etmeleri gerekeceğini unutmayın.

Bir satıcıya antika satmak, genellikle derhal ödeme yapabileceğiniz anlamına gelir ve satıcı satın alma fiyatlarına bir kar getirecektir.

Antika Satın Alanlar

Alternatif olarak, açık artırmada satıyorsanız, çekiç fiyatının önemli bir yüzdesini tüketecek olan satıcıların komisyon ve katalog ücretlerini ödemeniz gerekecektir. Asla antika eşya satmayı asla satma şansınız olduğu için kapınıza çağıran ‘bayilere’ düşünmeyin. Saygın bayiler hiçbir zaman istenmeyen sorular sormaz ve iyi bir anlaşma yapmanız çok olası değildir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
WhatsApp Destek