Manchester’lı kuzular James Lamb tarafından kurulan tanınmış bir kabine yapım firmasıydı. Viktorya dönemi ortalarında başlayan bir Manchester’lı marangozdu. James Lamb, 1816’da doğdu, aile işine katıldı ve onu bir üst sınıf iç dekorasyon, dekorasyon ve mobilya şirketine dönüştürdü. Firmanın Castleford’da bir kabine yapım atölyesi ve ana galeri, Manchester’daki John Dalton Street’te üç katlı geniş mobilya showroom’ları ile satışta kalitelerini sergiledi.

Firma, Londra 1862 Fuarı ve Paris 1867 Fuarı’nda uluslararası başarı kazanan madalyalara katılacaktı.

James Lamb 1903 yılında öldü, ölüm ilanı Dekoratif Sanatlar Dergisi ve İngiliz Dekoratörler dergisinde göründüğü yerde şöyle yazmıştı:

Adı, 1850-1885 yılları arasında yaptığı her şeyin en iyileriyle eşanlamlıydı ve Lancashire ve Yorkshire’daki yüksek sınıf mobilya üreticisi olarak herkesin üzerine yükseldi. 50 yıldaki adı, her iki endüstri sanatında da en iyisinin simgesiydi.

Charles Bevan, Bruce Talbert ve WJ Estall’in kalibreli ünlü tasarımcılarını işe aldılar ve özellikle sanat ve el sanatları mobilyalarıyla tanındılar.

Manchester mobilya üreticileri kuzuları tarafından antika mobilya satın alırken kaliteli mobilya aldığınızı biliyorsunuz.

Burada driscolls antikalarında antika dünyasında manchester’ın kuzularından birçok parça var ve bazı örnekler aşağıda. Kuzu mobilya ile ilgileniyorsanız, neden harika seçimimizi ziyaret etmiyorsunuz ve ne bulabileceğimizi görün.