0531 981 01 90 Antika Eşyalarınız Plaklarınız Kitaplarınız Osmanlı Objeleriniz Adresinizden Alınır.
Ana resim

Antika Gümüş Alıcı

Antika gümüş eşyalar bir eve güzel katkılar sağlar, ancak yalnızca bir koleksiyoner veya antika satıcı tarafından satın alındığında değerli bir yatırım olabilir. Bununla birlikte, pazar yüzlerce İstanbul antika alıcısı ile doludur ve İstanbul antika gümüşünüz için en iyi değeri sunmak için saygın, güvenilir bir işletmeye ihtiyacınız vardır. Antika gümüş alanlar rastgele seçmeden önce, aşağıdaki ana kaygıların antika gümüş parçalarınızın değerini nasıl etkilediğini anlamanız gerekir.

Antik Gümüş Parçaların Durumu

Buccellati Gümüş Maymun

Eskiantik gümüş piyasasında, parçanın durumu değeri büyük ölçüde etkiler. Antikaların sadece orijinal durumda olması güzel olsa da, antik gümüşün doğası hafif kararmış veya başka bir şekilde zarar görmüş olabilecek birçok parçayı içerir. Gümüş eşyalarınızı satmadan önce parlatmaya gerek yoktur. Gümüşü olduğu gibi satın alıyoruz.

Orijinallik ve Değerlendirme Kanıtı

Antika gümüş parçalarınızı satmak istiyorsanız, değer ve özgünlüğün kanıtı olduğunuzda işlemin tamamı sorunsuz gerçekleşir. Antika gümüş alanlar, antikacıların hepsinin bu belgelere erişimi olmadığını biliyor.

Değerlendirilen Antik Gümüş Çeşitleri

Koleksiyonerler veya antika satıcılarının satın almak istediği, yüzlerce çeşit antika gümüş parçası vardır:

  • Judaica Silver Cane Kolu

    Antik Centerpieces.  Bu parçalar genellikle çok süslüdür ve diğer tek eşya, gümüş antikalardan daha değerli metalleri içerme eğilimindedir.

  • Antika Sofra Takımı Setleri.  Antika, gümüş sofra takımı setleri için talep, 2014 sonunda gümüş maliyetlerinde öngörülen artış ile birlikte son yıllarda artmıştır.
  • Judaica Silver. Antika gümüş Judaica genellikle nesilden nesile geçiyor. Bazı öğeler şamdanlar, okyanus bardaklar, menorah, yads (torah pointer) ve baharat kutularını içerir. Diğer judaica gümüş eşyalar tabak, baston kulp veya Yahudi temalı plaklar olabilir.
  • Gümüş Çay Kümesi.  Gümüş çay setleri, 19. yüzyılın ortalarında, İngiltere’de elektro galvanizin ortaya çıkmasından önce gümüş levhaların bakır levhalara eritilmesini içeren kapsamlı bir işlemin sonucudur. Düzgün bakım yapıldığında, gümüş çay setleri, gelecek nesiller tarafından kullanılabilecek bir güzellik unsurudur. Bununla birlikte, rutin olarak kullanılmamış antika gümüş çay setleri, genellikle satıştan elde edilen en büyük finansal kazanca sahip olacaktır.
  • Tiffany Silver.  Çok az sayıda marka, Tiffany gibi değer ve işçilik ağırlığını ve inancını taşıyor. Antika Tiffany gümüş parçaları, koleksiyoncular ve  antika gümüş alıcıları için yüksek talep görüyor.
  • Buccellati Gümüş.  1919’dan beri Buccellati, süslü masa yer tutucularından sofra takımlarına ve takılara kadar pek çok farklı, bozulmamış tipte gümüş eşya üretti.
  • Meksika gümüşü. Margot de Taxco, William Spratling ve Antonio Pineda gibi esnaflar en güzel emaye kaplanmış Meksika gümüş takıları yarattılar. Nadir parçalar bulmak zordur.

Gümüş Tabak Ayar Değil

Çoğu zaman insanlar bizimle gümüşe benzeyen öğelerle iletişim kurar, ancak değildir. Bu öğeler gümüş kaplamalı olabilir. Bu, gümüş değeri için eritilemeyen son derece ince bir gümüş kaplama katmanına sahip oldukları anlamına gelir. Bu öğelerin çoğu gümüş eş, topluluk, gümüş lehim, bakır gümüş, levha, EP, EPNS ve daha fazlası gibi şeyler söylüyor. Herhangi bir iz bulamazsanız, parça gümüş olabilir. Bununla birlikte, çoğu durumda gümüş, 990, .800, 850 veya .875 olarak işaretlenir.

HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Adalar
Arnavutköy
Ataşehir
Avcılar
Bağcılar
Bahçelievler
Bakırköy
Başakşehir
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beykoz
Beylikdüzü
Beyoğlu
Büyükçekmece
Çatalca
Çekmeköy
Esenler
Esenyurt
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Güngören
Kadıköy
Kağıthane
Kartal
Küçükçekmece
Maltepe
Pendik
Sancaktepe
Sarıyer
Silivri
Sultanbeyli
Sultangazi
Şile
Şişli
Tuzla
Ümraniye
Üsküdar
Zeytinburnu


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button