Menü Kapat

Antika Bronz Heykeller

Antika Bronz Heykeller

Antik bronzların tüm dünyaya yayılmış zengin bir tarihi vardır. 19. yüzyıl Paris sokaklarından Çin tapınaklarına kadar, bronz heykeltraşlar tekniklerini yıllardır güzel, harika bronz figürler, heykeller ve diğer bronz eşyalar üretmek için geliştirmişlerdir.

Bugün birçok koleksiyoncu, evlerine tarih ve çekicilik katmak ya da antik koleksiyonlarına eklemek için antik bronzları aramaktadır. New York’un her yerinden antika bronzları değerlendirip alıyor ve gerçek değerlerini anlayan insanlara satıyoruz.

Tunç’un Tarihi

'Walking_Woman', _ bronze_sculpture_by_Gaston_Lachaise, _1922, _Honolulu_Museum_of_Art

Heykel sanatı ilk ortaya çıktığından beri, dünyanın dört bir yanından sanatçılar zamanın kültürünü yansıtacak şekilde bronz heykeller yaptılar. Arkeologlar, Mısır kalıntılarından, rezil Çin imparatorlarının mezarlarından ve ikonik Roma kentlerinden bronz heykeller ortaya çıkardılar. Yüzyıllar boyunca, bronzlaşma sanatı Rönesans döneminde yeniden canlanana kadar neredeyse belirsizliğe dönüştü. Bu dönem Donatello, Giovanni Bologna ve Adriaan de Vries gibi sanatçılarla bronz heykel sanatında büyük başarılar sağladı.

19. yüzyılda Endüstri Devrimi, bronz heykellerin yapılma şeklini değiştirdi. Paris bu büyük hareketin temelini oluşturdu ve dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılar eserlerini tunç olarak dökmek için karadan ve denizden seyahat etti. Sonuç olarak, binlerce inanılmaz bronz eser ortaya çıktı ve Parisli yetkililerden sokak satıcılarına kadar herkes, kendilerine ait bir bronz işi almaya çalıştı.

Viyana Bronzları

Viyana, Avusturya’nın son derece ince bronzlar yaratmasıyla tanınan bir parçasıdır. Birçoğu soğuk renklerle boyanmış. Viyana’dan en ünlü sanatçılardan ikisi Franz Bergman ve Bruno Zach idi. Bu sanatçılar 19. yüzyılın sonları ve 20. yüzyılın başlarında bazı güzel bronzları yarattılar. Popüler Viyana bronz konular, minyatürleri, erotik, hayvanlar ve oryantal temaları içerir. Syl-Lee Antiques’te her zaman bu ince bronzları satın almak istiyoruz.

Antik Bronz Çeşitleri

Bronz figür ve heykellerden antik bronz süslemelerine kadar pek çok bronz sanatı kategorisi vardır.

 • kapı tokmağı-431329_1280

  Heykeller – Güzel Sanatlar bronz heykelleri genellikle 9: 1 bakır ve kalay alaşımı içerir. Endüstriyel işlemler, dayanıklılığını artırmak için heykelleri çinko ile takviye edebilir. Birçok heykel, bronzun doğal oksidasyonunu taklit eden ve ona ikonik renk veren patine ile muamele edilir.

 • Figürler – En popüler bronz eserlerinden bazıları minyatür figürlerdir. İnsanlara, hayvanlara, binalara ve nesnelere benziyorlar. Antik bronz figürler genellikle birçok modern reprodüksiyonda mevcut olan bir tabana sahip değildir.
 • Aynalar – Bronz aynalar, NYC antika alıcıları tarafından aranıyor. Bunlar antik Yunan ve Etruria’nın klasik ve Hellenistik dönemlerine ya da Çin’in Han ve Tang hanedanlarına kadar uzanabilir. Aynalar genellikle mitolojideki sahneleri gösterir veya zamanın kültürünü yansıtan yazılar ve görüntüler içerir.
 • Kapı kolları – Sanayi Devrimi sırasında, bronz kapı kolları ve diğer ev eşyaları astronomik popülerlik kazanmıştır.
 • Gemiler – Eski Çin’de popüler olan bronz gemiler, çeşitli hayvanlar veya nesneler biçiminde geldi. Gemiler iktidarın bir simgesiydi ve şarap ve yiyecek sunmak için kullanılıyorlardı.

 

Satın Aldığımız Antik Bronz Ürünleri:

 • Bronz Lambalar
 • Bronz Avizeler
 • Bronz döküm
 • Bronz heykeller
 • Batı bronz
 • Bronz Sanat
 • Viyana Avusturya Bronzları

 

Antika Bronzlarınızı Ücretsiz Olarak Değerlendiriyoruz

Ücretsiz değerlendirme için sizi evinizde ziyaret edeceğiz ve satış yapmak istiyorsanız yerinde para teklif edeceğiz. Değerli heirloomlarla ayrılmanın ne kadar zor olduğunu anlıyoruz ve sizi satmak için asla baskı yapmaz. Her şeyden önce bir aile şirketiyiz.

Zeytinburnu

Related Posts

Call Now Button
WhatsApp Destek