Menü Kapat

Antika Satın Alma

Antika – Yüksek Satmak Yüksek Satın Alma

On iki ay oldu, çünkü antikaları çevrimiçi olarak bir hobi olarak satmaya başladım ve kendimi para kazanmak için küçük bir yol çizdim. Mücadele eden sanatçının veya yazarın görüntüsü çok romantik görünebilir, ancak çok pratik değil! Herhangi bir ciddi para gelmemesinden bıktığımda, aynı anda hem kendimi meşgul tutup hem de bir şeyler yapmanın bir yolu olarak başladım. Peki, bu konuya nasıl girdim? Peki sen nasılsın? Ve yeniden satmak için bir şeyler alırken ve antikaları ve antika şeyleri çevrimiçi olarak satırken nelere dikkat etmelisiniz?

Öğeleri listeleme ve satma işlemiyle ilgili bir makale hazırladım, bu yüzden arıyorsanız, buraya tıklayın.

eğer değilse, o zaman okumaya devam edin ve umarım bir yıl boyunca kırbaçlama antikaları ve kırbaçtan sonra edinilen bilgilerden bir şeyler alırsınız.

Yüksek Satmak için Düşük Satın Alma

Yüksek (veya en azından en yüksek) satış yapmak için düşük satın almak, insanların medeniyetin başlangıcından beri neredeyse her şeyden ve her şeyden nasıl para kazandıklarıdır. Peki, bir toplayıcı ve antika eşya olarak, bunlara nasıl ve nasıl katılıyorsunuz?

Antikaları çevirmede en azından orta derecede başarılı olmak için, bir pazarlığı belirleyebilmeniz gerekir. Fiyat fiyatlarının genellikle hangi fiyattan satıldığını ve bir şeyden ne kadar makul bir beklenti alabileceğinizi bilmeniz gerekir. Ayrıca insanların çevrimiçi ortamda ne tür şeyleri takip edeceğini ve bu tür insanlara karşı nasıl pazarlanabileceğini ölçebilmelisiniz.

Antika Satın Alma

Bit pazarları, garaj satışları, sadaka veya tasarruf dükkanları ve benzeri pazarlıkları bulmak için benzer yerleri ziyaret edin. Çevrimiçi arama yapın, eBay gibi antika dükkanlarını ve web sitelerini ziyaret edin, fiyatları ölçmek ve genellikle bir şeyin ne kadar satabileceğini ve insanların eşyaları için istedikleri fiyatları görmek için. Bu size, hangi fiyatların pazarlık olarak kabul edildiği, bir şey için makul olarak ne satmayı umduğunuz ve hangi fiyatların bir düşüş olacağı düşünülebilir!

Neyi & Neyi Satın Almamak

Antikaları çevirmeye ve onlardan para kazanmaya çalışırken, neyin ne alacağını bilmek son derece önemlidir. Bu, fiyat, nadir, durum, boyut, yaş ve diğer çeşitli şeyler gibi faktörlerle belirlenecektir. Nelerin satıldığını ve neyin satılmadığını, niçin ve neyin satılmadığının farkında olmalısınız.

Tecrübelerime göre, antikaların başarılı bir şekilde satılması, kendinizi üç veya dört geniş ilgi alanıyla sınırlarsanız daha iyi sonuç verir ve bu alanlardan dışarı çıkma riski size aittir! Peki bu alanlar nedir?

Antika satarken,  kullanışlı ,  sıradışı veya ilginç veya ucuz ürünler aramalısınız. Bu kategorilerin dışındaki herhangi bir şeyin satılması riskli olabilir ve bu ürünleri yeniden satma riski size aittir!

Peki ben neden bahsediyorum? Onları ayrıntılı olarak inceleyelim.

Yararlı olan şeyleri satmak

Antika satarken, insanların yararlı bulabileceği antika eşyalarını satmak en iyisidir. Bir kişinin yalnızca bakabileceği, uzaktan bakabileceği veya cam bir panelin arkasından takdir edebileceği bir şey satmanın faydası yok. Bazı insanlar böyle şeyleri sevebilir ve evet böyle şeyleri satabilirsiniz, ancak bir ürünü kullanamayacağınız gerçeği, onu satabileceğiniz sınırlar. Çoğu ürün, servis için ödeme yapmak zorunda kalmadan da yeterince pahalıdır. Antika cep saati gibi şeylerin genellikle çok büyük para çukurları olmasının sebeplerinden biri budur.

Yararlı olan ve düzenli olarak kullanılabilecek antikalar, satılması muhtemel olanlardır, çünkü insanlar onları görebilir, değerlendirebilir ve onları iyi kullanmaya koyabilir. Onlar sadece yer kaplayan ve toz toplayan ama hiçbir şey yapmayan sevimli dekoratif objeler değil. Antika saatler, dikiş makineleri, çakmaklar ve çeşitli metal eşyalar genellikle bu kategoriye girer. Sert görünümlü nesneler hoş görünmek için tasarlanmış, ancak aynı zamanda önemli bir günlük dayak alır.

Olağandışı veya İlginç Şeyleri Satmak

Yararlı ya da işlevsel olan antikalarla birlikte, antikaların iyi satılma eğiliminde olduğu diğer bir geniş alan da alışılmadık, tuhaf ya da ilginç olan alanlardır. İnsanlar sıra dışı, kaçık, tuhaf veya sıra dışı bir şeye sahip olmayı severler. Bu şeyler dikkat çekiyor ve aynı zamanda harika sohbetler! Bununla birlikte, bu şeyler yalnızca insanlar olağandışı niteliklerini takdir ederse veya satıcı (siz!) Öğenin ne olduğunu, amacının ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilirse satacaktır.

Garip ve sıradışı şeyler ya çok hızlı satıyorlar, çünkü insanlar ne kadar zeki olduklarını seviyorlar ya da uzun süre oturabiliyorlar, çünkü kimse ne olduklarını bilmiyor! İki ucu keskin bir kılıç, bu yüzden yeniden satış için bu alana dikkatli bir şekilde yaklaşın. Kimsenin ilgilenmediği bir sürü ilginç şeyle sonuçlanabilir!

Ucuz olan şeyleri satmak!

Bu çok zor. Bir kişiden diğerine ‘ucuz’ olan şey oldukça akrabadır ve bir kişinin ‘ucuz’ başka bir kişinin ‘pahalı’ olabilir. Bunları sağlıklı bir şekilde satmak için ucuza mal almak, çok fazla bilgi ve tecrübe gerektirir. Bir pazarlığı belirleyebilmeli ve düşük bir fiyattan satılan bir şeyin, kartlarınızı doğru oynarsanız, yüksek bir fiyat karşılığında çevrilebileceğini bilmeniz gerekir. Her zaman kolay değildir, ancak yapılabilir. Sadece çok açgözlü olma!

Örneğin, 5,00 dolara bir şey satın alırsanız ve bunun 150 dolara değeceğini biliyorsanız, o zaman bu yüksek seviyeye ulaşmaya çalışmak yerine, 100 dolara veya 70 dolara veya 50 dolara deneyin. Bu, potansiyel alıcının nispeten ucuz bir fiyatla oldukça pahalı olabilecek bir şey elde etmesini ve aynı zamanda sağlıklı bir kar elde etmenizi sağlar. Çok açgözlülük duyduğunuzda ve ineğin verebileceğinden daha fazla süt sağmaya çalıştığınızda, hareket edemeyeceğiniz bir ürüne sıkışmakla yükümlü olacaksınız!

Geri yüklemek veya geri yüklemek değil mi?

Bir şeyi satmadan önce restore edip etmemek antika dünyasında oldukça çekişmeli bir sorun olabilir. Benim içgüdülerim, uzmanların yaptıklarını takip etmesi gerektiği ve bunun bir hobi için daha fazlasını yapan birçok antika palet ve bayi, satmadan önce antikalarını eski haline getirme eğiliminde olduğu yönünde.

“Antikaları restore etmek onların değerini bozmuyor mu?” Diye sorduğunu duydum.

İyi evet. Ne yaptığın hakkında hiçbir fikrin yoksa ve tamamen batırdın! Ancak, yetkin, dikkatli ve sempatik bir restoratör iseniz, o zaman çalışma koşullarında bir antika çok para kazandırabilir! Ve insanlar sadece işe yaradığını değil, aynı zamanda dikkatlice temizlendiğini, tamir edildiğini, test edildiğini ve tekrar bir araya getirildiğini bilirlerse, antika üzerinde daha yüksek bir fiyat ödemeye daha istekli olacaktır. Bazı insanlar, tüm bu zor işlerin onlar için yapıldığını bilerek bir şeyler satın almaktan hoşlanır. 100 dolar için 20 dolarlık bir antika yangın söndürücü kullandım, çünkü temizledim ve tekrar çalıştırdım! Bir pazarlığı nasıl belirleyeceğinizi biliyorsanız ve bir şeyleri düzeltmek için bir fırsatınız varsa, bu tür şeyler olabilir.

‘Lüks’ Eşya Satış

Denemek ve satmak için en zor şeylerden biri ‘lüks antikalar’. Gerçekten süslü, güzel, nadir, kırılgan, eski veya pahalı şeyler. Bununla ilgili sorun, çoğu insanın ihtiyaç duymadığı şeyleri havaya uçuracak para kovalarının olmamasıdır. Ve paralarını antikalara harcayacaklarsa, o zaman faydalı, gerçekten garip ya da ilginç bir şey olmalı ya da çok ucuz olmalı!

Gümüş, mücevher, saat veya saat gibi lüks eşyalara sahip çıkmanın ve bunları satmaya çalışmanın yanlış bir tarafı yoktur, ancak hızlı hareket etmelerini veya büyük kazançlar elde etmelerini beklemeyin – gerçekten şanslı olmadığınız sürece! Gümüş ne olduğuna bağlı olarak yavaşça hareket edebilir ve saatler ve saatler yaş alabilir! Bir arka planınız varsa veya bir saatin veya saatin onarımının hobisini yaparsanız, kronometreyi kendiniz sabitleyerek ve satarak iyi bir kar elde edebilirsiniz, ancak bunu yapmak için başka birine ödeme yapmanız gerekiyorsa senin kazancın!

Saatler gibi şeyler… hatta cep saatleri… oldukça yaygındır. Çok hızlı satabilirler, ancak çoğu insan onlara çok para harcamak istemeyecektir. Bunun bir nedeni onarımların maliyetidir. Diğer bir sebep ise, saatler çok yaygın olduğu için, onlar hakkında gerçekten özel bir şey olmadıkça (altın veya gümüş bir kasa, nadir bir model, gerçekten yüksek kaliteli bir parça, vb.), Onlara değer verecek kıtlık yoktur. Daha. Antika dünyasında bile, arz-talep hala yüce kural!

Antikada Kar Kazanma

Karıştırmak için antikaları çevirmek, birkaç nedenden ötürü zor bir oyun oynamaksa eğlenceli olabilir.

Bir kar için antikaları değiştirmeye karar verdiğinizde, göz önünde bulundurmanız gereken önemli şey, bunu nasıl yapacağınız, karşılığında ne beklediğinizle ilgili. Daha önce de açıkladığım gibi, antikaların herhangi bir nedenden ötürü çevrilmesi zor olabilir. Bu nedenle, ne aldığınız, ne kadar satın aldığınız ve ne satmaya çalıştığınız konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. İstediğiniz fiyat oldukça ucuz değilse, çoğu zaman değil, sık sık, aslında ne istediğinizi elde edemezsiniz, çünkü insanlar pazarlık etmek ve pazarlık etmek isteyeceklerdir.

Bu konuda rahat olursanız (ve olursanız daha iyidir), o zaman mutlu, memnun, tekrarlayan müşteriler elde edebilirsiniz. Fiyatlar ve pazarlıklar konusunda çok katı olmak, stoklarınızı haftalarca, aylarca, hatta bazen yıllarca bekletebilir!

 

Yerel bir müzayede evinde yer alan bu üç parçalı gümüş çeşniyi aldım ve ödediğimde beş kez çevirdim. Eğer meraklı bir kanatçıysanız, antikalarınızdan oldukça iyi karlar elde edebilirsiniz.

Bu nedenle, asla iyi bir satış yapma fırsatını boşa harcamamalısınız, ancak aynı zamanda, insanları eşyalarını satın almak için rahatsız etmeyin. Kendi kararlarını vermelerine izin verin. Bununla birlikte, bunun bir problem olabileceği tek zaman, belirli bir maddeyle ilgilenen birden fazla kişiniz olduğu zamandır.

İki kişinin umursayan bir şey üzerinde seyretmesi, aklını telafi etmeye çalışması ve daha sonra üzerinde ilk dibs olanları anlamaya çalışmak çok sinir bozucu olabilir! Bu gibi durumlarda, insanları kararlarını çok hızlı bir şekilde telafi etmeleri, kararlarını vermeleri için resmi olarak ayırmamı ya da geçmelerini rica ediyorum. Çünkü işleri askıda bırakmak sonradan çirkin yüzleşmelere yol açabilir. EBay’de veya başka bir şeyde olmadığı sürece, bir centilmenlik anlaşması temelinde birçok çevrimiçi satış yapılır ve diğer taraf bir gibi davranmaktan hoşlanmazsa… gerçek sorunlarınız var!

Antikalarınızı Fiyatlandırma

Antika satmakla ilgili en zor şeylerden biri, onlara neyin fiyat vereceğini bilmek. Antika fiyatları ve fiyatları, yaşa, duruma, üretime, duruma, coğrafi bölgeye, koşullara, malzemelere, koşullara, nadir ve elbette… duruma bağlı olarak Çılgınca değiştiğinden bu oldukça zor olabilir!

Ne kadar uzun süre alışveriş yaparsanız, antika dükkanlarını ziyaret edin, pazarlık yapın, pazarlık edin, burnunuzu her yere sokun, ne kadar erken bir pazarlığın ne olduğunu ve antikalarınız için ne kadar makul bir fiyat alınabileceğini öğrenin. Bir kısmı size kalmış ve bir kısmı başkalarının mallarını ne için sattığıyla belirlenir. Etrafınıza ne kadar çok bakarsanız, makul bir fiyatın ne kadar fazla olduğunu öğreneceksiniz.

Bu, diğer insanların antikalarını sattıklarının doğru fiyat olduğu anlamına gelmez ve antikalarınızı sattıklarınızın da doğru olduğu anlamına gelmez. Bu, her satıcının kişisel koşulları ve satılan ürünün niteliği ile ilgilidir.

Antikalarınızı çevirmenizdeki en önemli şey, alım fiyatının makul bir yüzdesi için yapabileceğinizden emin olmanızdır. % 125-200 arasında herhangi bir yer. Daha azına sahip olan hiçbir şey buna değmez, madde satmak gerçekten zor değilse veya yıllarca yaşadıysanız ve yalnızca her şeyden kurtulmak için bir ateş satışı yapmak istiyorsanız!

Antika Satın Alma yada Satış Yapmak

Genel olarak online antika satışı ile ilgili bir yazı zaten yazdım, bu yüzden burada son segmentimde çok fazla yer almayacağım, bunun dışında çevrimiçi bir satış yaptığınızda, alıcıyı her zaman ne olursa olsun denemek ve özendirmek zorunda olmanız gerektiğini söylemek dışında satılık diğer hisse senediniz. Anlaşmayı kapatmayın, para kazanın ve kaçmayın – müşterinizin neyi sevdiğini, ne topladığını, ilginç bulduklarını öğrenmek için birkaç dakikanızı ayırın – ve bunları sahip olabileceğiniz benzer eşyalara özendirin. Bildiğiniz her şey için, bir veya iki fiyatın satışını bir fiyat karşılığında düşürebilir, bir sürü hisse senedi taşıyabilir ve bu süreçte yağ karı elde edebilirsiniz!

Müşterilerinizi nasıl satacağınızı, nasıl özendireceğinizi ve ilginizi çekeceğini bilmek, eşyalarınızı hızlı bir şekilde hareket ettirmenin ve satın aldığınız ürünlerden sağlıklı kar elde etmenin bir parçasıdır. İnatçı ve pernickity olmak satışların durmasına, insanların ilgisini kaybetmelerine ve para kaybetmeye başlamanıza neden olur! Öyleyse, iyi pazarlık bulmak ve iyi satış yapmak için gerektiğinde sabırlı olun ve gerektiğinde hızlı düşünün.

ANTİKA SATIN ALMA VE SATIŞ

Müşterilere, açık artırma veya özel anlaşma yoluyla, koleksiyon veya tek ürün satışı ve alımı konusunda tavsiyede bulunuyoruz, son zamanlarda Zürih, Cenevre, Paris, Marsilya, New York, Boston’da açık artırma ile resim, heykel ve mobilya alımı ve satımı konusunda tavsiyede bulunduk. , Sidney, Hong Kong, Kopenhag, Londra, Dublin, Edinburgh ve Birleşik Krallık’taki il satış salonları.

ANTİKA SATIN ALMA

Özel anlaşma ile kaliteli ürünlerin satışı konusunda uzmanım, sıklıkla birçok elden geçmiş olabilecek ürünler için son alıcıyı bulup müşterilerimiz için sonuçları maksimize ediyoruz. Ayrıca, birçok İngiliz müzesi de dahil olmak üzere alıcılara, hibe veren kurumlar için değer hazırlama dahil, potansiyel alımları konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz.

ANTİKA SATIŞ

Müzeler Birliği ve diğer kuruluşların elden çıkarılması politikasını biliyoruz ve etik elden çıkarma konusunda tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Art Loss Register’a kaydolduk ve ispatında boşluklar olduğu durumlarda, küresel tesislerini araştırabilmekten memnuniyet duyuyoruz.

Posted in Antika Yazılarımız-3
Call Now Button