Menü Kapat

Plak Alanlar

Plak Alanlar

plak lar LP veya 45’im olup olmadığından emin değilim. . . ya da belki 78 yaşındalar?
LP’ler: “LP” Uzun Çalma anlamına gelir. Bunlara ayrıca dakika başına 33 devir oynadıkları için “albümler” veya “33’ler” de denir. LP’ler tipik olarak merkezde küçük bir mil deliği olan çapı 12 inçtir, her iki tarafta da birkaç şarkı vardır ve genellikle karton kapakların içine sanat / resimler gelir.
45s: 45s her iki tarafta bir şarkıya sahiptir ve çapı sadece 7 inç olan LP’lerden çok daha küçüktür. Ortasında büyük bir delik bulunur ve genellikle orijinal olarak sadece düz bir kağıt kılıfla satılırlar.
12-inç single: 12 les single, LP’lerle aynı boyutta, ancak her iki tarafta da yalnızca bir şarkı var. Bunlar DJ’ler için yapıldı ve genellikle düz veya genel kollu geldi. 78s: 10 inç çapında, 78s 45s kadar küçük değil, LP kadar büyük değil. Her iki tarafta bir şarkı bulunur ve vinil yerine gomalaktan yapılmıştır. Başlangıçta düz veya genel kağıt manşonlarda paketlendiler ve oldukça kırılgandı.

Plak Alan Antikacılar

Kayıtlarım kapakta olmalı mı?
LP’ler onları satın almayı düşünmemiz için orijinal kapaklarında olmalılar, ancak 45’lere ve 78’lere bakmadan bakalım. Plak Kayıtlarımın Değeri Nedir?
Fiyat geniş ölçüde değişebilir ve genellikle üç faktör tarafından belirlenir: sanatçı, unvan ve durum. Koleksiyonunuzla ilgili birkaç soru sorduktan sonra, size genel bir aralık verebiliriz, ancak nihai tespit her zaman koleksiyonunuzu kişisel olarak inceledikten sonra alıcılarımız tarafından yapılır. Randevu almak için bizi bugün arayabilirsiniz.

Plak Alan Yerler

15 yıldan fazla bir süredir kullanılmış eski plaklar satın alma işinde olan DJ plak alanlar, sağlam bir dürüstlük ve adaletli bir üne sahiptir. En iyi reklamcılığımız, Better Business Bureau’daki A + derecelendirmemizin de kanıtladığı gibi, her zaman memnun müşterilerden duyulan sözler olmuştur.

Posted in Antika Yazılarımız-4

Related Posts

Call Now Button